•  78 min. KNEIFEL Jonáš (Chlumec),
  •  89 min. JAMRICH Ladislav (Teplice),
  •  90+2 min. KODAD Ladislav (Teplice),
  •  90+4 min. NĚMEČEK Luděk (Teplice),

"K mistrovskému utkání 29.kola České fotbalové ligy zamířil B-tým Sklářů na východ Čech do Chlumce nad Cidlinou, kde ho čekal ambiciózní domácí tým, kterému patří pátá příčka v aktuální tabulce třetí fotbalové ligy.

První příležitost dnešního utkání měli v 7.minutě domácí, ale tvrdou střelu chlumeckého Řezníčka s gólovými paramenty vyrazil na roh po skvělém zákroku teplický brankář Luděk Němeček. První branku dnešního utkání vstřelili v 17.minutě hosté, konktrétně Marek Beránek, po parádním uvolnění a skvělé přihrávce egyptského útočníka Mohameda Yassera. I druhou branku v utkání vstřelili hosté a to sice v 35.minutě z pokutového kopu po faulu na Tadeáše Vachouška, který s přehledem proměnil teplický stoper Michael Lüftner. A protože do poločasového hvizdu rozhodčího Bohaty již žádná další branka nepadla, šli oba týmy do kabin za dvoubrankového vedení hostů ve žluto-modrých dresech.

Lepší vstup do druhého poločasu měli domácí, kteří vstřelili již po třech minutách druhé půle kontaktní branku díky přesné trefě kanonýra Tomáše Bastina. Domácím tato branka vlila krev do žil, nadále pokračovali v tlaku a vyrovnávací branka doslova visela ve vzduchu. Skláři se ze sevření chlumecké ofenzivy nemohli dlouho dostat a to hlavně díky tomu, že většinu odražených míčů získávali díky obrovské aktivitě domácí hráči. V 75.minutě bylo vyrovnáno a to opět díky kanonýrovi Bastinovi, který zcela volný v šestnáctce hostí nasměroval centr k odkryté levé tyči branky teplického Luďka Němečka. Ani po vyrovnání domácí nepřestávali tlačit na teplickou defenzivu a nakonec z toho rezultovala i třetí branka v síti Teplic. V 80.minutě se z těsné blízkosti trefil chlumecký Jacobovici a rozjásal tak téměř tři stovky domácích fanoušků. Hosté ale nesložili zbraně a z posledních sil se jim podařilo v 87.minutě vyrovnat. Rohový kop Ládi Jamricha hlavou na vzdálenější tyč prodloužil Dominik Procházka a míč za záda domácího Lichtenberga poslal svou druhou brankou v utkání agilní Marek Beránek. V 89.minutě zabránil zjevné brankové příležitosti domácích podražením soupeře zezadu mimo pokutové území Láďa Jamrich a rozhodčí Bohata bez váhání tasil červenou kartu pro teplického pravého beka. Domácí ale ve zbývajících 5 minutách nedokázali využít svou početní převahu ke vstřelení vítězné branky a tak utkání nakonec skončilo spravedlivou remízou 3:3."

"Dnes nás stejně jako minulý týden v Kolíně čekal velmi náročný duel. Zkušený a kompaktně hrající domácí tým svou aktuálně velmi dobrou formu potvrzoval již od samotného začátku a dnešní utkání tak bylo doslova bojem o každý centimetr hřiště. V prvním poločase jsme dokázali být maximálně efektivní a obě naše střely mezi tyče chlumecké branky skončily za zády brankáře Lichtenberga. Do druhého poločasu jsme tak šli s nadějí na případný bodový zisk a s dvoubrankovým vedením v zádech.

Domácí ale ve druhém dějství výrazně zpřesnili hru, přidali na důrazu a znamenali tak permanentní nebezpečí pro naši branku. Brzký kontaktní gól v samotném úvodu druhého poločasu domácí nastartoval k heroickému výkonu, dostali nás tak pod velký tlak a nakonec dalšími dvěma brankami dokázali strhnout vedení na svoji stranu. Cením si ale toho, že se kluci nevzdali, z posledních sil se vzepřeli tlaku domácích a po přesné hlavičce Marka Beránka se nám podařilo utkání plné zvratů nakonec zremizovat.

Během příštího týdne, který je zároveň posledním týdnem teplického B-mužstva v sezóně 2022/2023, se chceme s maximálním odhodláním a z posledních zbytků sil co možná nejlépe připravit na závěrečné ligové utkání, které odehrajeme již v pátek 9.června od 18:00 přímo na hlavní hrací ploše AGC arény doma Na Stínadlech, kde hostíme v regionálním derby FK Baník Most-Souš."