28.11.2017 | Redakce

Alois Hyčka: Bez bojovnosti nelze mít úspěch

Alois Hyčka se dostal proti Plzni do základní sestavy. Byl tak u toho, když Skláři v bitvě se Západočechy ukázali, že i suverénovi ligy můžou být vyrovnaným soupeřem. Na Stínadlech totiž viktoriány zastavili v jejich báječné podzimní jízdě. Remíza 0:0 je podle Hyčky zasloužená.

Jak těžké bylo jako první obrat Plzeň v lize o body?
Nebylo to nic jednoduchého. Celý týden jsme se na ni připravovali. Věděli jsme, že se jí daří, že má formu, že hraje dobře kombinačně. Soustředili jsme se na to, abychom to dobře odbránili a vyráželi do brejků. Ty brejky se nám moc nedařili, ale bránili jsme dobře. Bod je zasloužený.

Zdobila vás obrovská obrovská vůle a bojovnost. I to byl další faktor, který pomohl k zastavení suverénních Západočechů?
Tak samozřejmě, bez bojovnosti to ve fotbale nejde. Sice se výsledky dají uhrát pěknou hrou, ale bez bojovnosti nelze mít úspěch.

Už si zmínil, že brejky bohužel nevyšly. Možná i proto, že jste ofenzivní část hry obětovali té defenzivní?
My jsme se nesoustředili jen na obranu. Jde o to, že oni nás hodně zatlačili, bylo nás hodně u naší branky, nebylo nás tolik nahoře, do brejků jsme se nedostávali v dostatečným počtu. Možná, že nebyly tolik síly, ono je totiž náročné bránit, posouvat se. Kdo měl síly, byl nahoře. Nevyužitích brejků je škoda.

Co je důležité v odebírání balónů, když je soupeř silnější na míči, jako byla na Stínadlech Plzeň?
Museli jsme se dobře posouvat. Oni rychle otáčejí hru. Museli jsme se snažit nemít velké mezery, protože ty Plzeň umí dobře využít v tom bloku.

Při šancích soupeře vám i přálo štěstí, ale to přeje připraveným, že?
To je pravda, bez štěstí se hrát nedá, to je občas zapotřebí.

Jste tedy první, kdo vzal Plzni body. To vás určitě hodně těší.
Ano, Plzeň body nerozdává. Doufám, že nás ten úspěch před posledním kolem na Dukle povzbudí a že ji také obereme o body.


O2 TV nabídka Bonusový klub permanentkářů