Alex Král: Vítězství je hodně důležité

​Svou první ligovou branku dal v sobotu do sítě Zlína Alex Král. Znamenala vedení 1:0. Ke Královi se později přidal další premiant – Patrik Žitný. Oslaví spolu dva tepličtí benjamínci své trefy? A jak Alex Král utkání s Moravany viděl?

Dal jsi první ligový gól. V kabině kluci říkali, že prý vlasy...
Krobík mi dal fantastický centr, nebylo těžké ho proměnit. Jsem za to moc rád.

Věděl jsi, jak se radovat?
Já upřímně ani nevěděl, že je to gól. Až jak jsem slyšel fanoušky, tak mi to došlo. Kluci mě chytili, neměl jsem možnost někam běžet. Asi bych běžel za Dáňou Trubačem, protože mi na tréninku říkal, že s tou krabicí na hlavě nemůžu dát gól. Ale kluci mě zastavili. (smích)

Od začátku jsi byl hodně aktivní, chodil jsi na standardky, takže ses dočkal zaslouženě.
Měli jsme to tak sehrané, něco jsme trénovali na tréninku. Jsem rád, že to vyšlo.

Jaký to byl zápas z tvého pohledu?
Myslím, že jsme měli dobrý vstup, byli jsme aktivní. Tak jsme hrát chtěli, vždyť jsme byli doma, potřebovali jsme vyhrát. Ke konci první půle jsme polevili, to bylo tím, že jsme se po gólu až moc uklidnili. Ve druhé půli jsme udělali chybu, neodvrátili jsme centr ze strany a inkasovali. Pak jsme to ale zvládli, vítězství je pro nás hodně důležité. Doufám, že výhry budou přibývat.

Rozhodující branku dal Patrik Žitný, tvůj velký kamarád. Oslavíte to spolu?
Nevím, jestli bude čas na oslavu, v neděli je trénink. Spíš to oslavíme někdy v budoucnu.