Admir Ljevaković: Musíme být víc nebezpeční

Kapitán Teplic Admir Ljevaković povede svůj tým do sobotního zápasu s jediným cílem – zvítězit. Skláři na jaře ještě nebrali tři body, na hřišti předposlední Jihlavy, která je jarním překvapením, ale chtějí zabrat.

Na jaře stále vyhlížíte první vítězství. Jak reálné je, abyste vyhráli právě v Jihlavě, která v prvních dvou jarních duelech porazila Slavii i Plzeň?
Když si vezmeme, že Vysočina porazila naše dva nejlepší týmy, tak to určitě bude těžké. Věřím ale, že překvapíme a uděláme nějaké body.

V Jihlavě to mají silná mužstva těžké, Vysočina se na ně vždy vytáhne. V čem ty vidíš záludnost sobotního zápasu?
My máme za sebou dva zápasy, a když se podíváme, co jsme si vypracovali do útoku, tak pokud to zopakujeme, tak nemáme šanci uspět. Musíme přidat, zlepšit se do ofenzivy. Obrana minulý zápas fungovala dobře, celý mančaft dobře bránil. Musíme se ale víc položit do útoku, být nebezpečnější; každá šance, která se ukáže, se musí využít. Bez branky uspět nemůžeme.

Vysočina na jaře válí, v čem tkví její kouzlo? Třeba v novém kouči?
Určitě. Každá takováto změna pomůže, hráči se zvednou. Kdyby mi někdo říkal, že Jihlava získá ze dvou zápasů s Plzní a Slavií šest bodů, tak bych se smál. Určitě má velkou sílu, i když je dole v tabulce. Bude hrát jako o život, protož když to zvládne, tak se nalepí v tabulce zase výš. My když to nezvládneme, tak nebudeme v ideální pozici, ale nechci strašit.

Dva hráči ze základní sestavy nemůžou nastoupit, krajní beci. Bude to velká komplikace?
Víme, že nemáme moc široký kádr. Hráči, kteří dostanou šanci, se musí na hřišti poprat a ukázat, že patří do základu. Je fakt, že nám chybí hráči základní sestavy, Vondy a Krobík. Uvidíme, jak to na hřišti bude fungovat.

Ty budeš hrát pod hrozbou osmé žluté karty, tři zápasy po sobě jsi dostal žlutou.
Vždy jsem vyrobil jeden faul, hned z toho byla žlutá. Nejsou to fauly, kdy by soupeř unikal sám na bránu, ale je to vždy na rozhodčím. Určitě budu pod tlakem. Ale doufám, že nějaký zápas bez osmé žluté vydržím. Když to ale přijde, tak to přijde.