05.01.2018 | Redakce

Adam Kučera: Teplice jsou mi po Spartě nejbližší

​Adam Kučera, 24letý odchovanec pražské Sparty, je v Teplicích na testech do 20. ledna. Kdo je ten vysoký mladík, který platil v mládežnických výběrech Sparty za jeden z největších talentů?

Pocházíš z Děčína. Jak ses dostal do Sparty?
Když mi bylo okolo 10 let, tak jsme se kvůli bráchovi stěhovali do Kladna. Ani nevím, jak jsem se na Spartu dostal, ale vydržel jsem tam do béčka, chvíli jsem byl i v áčku.

To byl rok 2013. Platil si za velký talent, zahrál sis za áčko pohár proti Jihlavě. Pak se to pokazilo. Co se stalo?
Šel jsem do přípravy s áčkem, hrál jsem ten zápas, ale bylo tam nějaké zranění. Rotace mladých hráčů ve Spartě je velká, šanci dostali jiní. Odešel jsem proto na hostování do druhé ligy.

Kromě zkušeností v druholigové Vlašimi máš zkušenost i se slovenským fotbalem, hrál si v Ružomberoku. Jaké to na Slovensku bylo?
Ze začátku se mi tam moc líbilo, bylo to dobré, ale pak jsem přestal hrát, měl jsem zdravotní potíže. Ve finále jsem inicioval svůj návrat do Česka, domluvili jsme se.

O první ligový start ses snažil na podzim v Jablonci, ani tam to ale nevyšlo.
Měl jsem menší zdravotní potíže, ale nemyslím si, že by to byl hlavní důvod toho, že jsem nehrál. Nevím, kde byla chyba. Nikdo se mnou za celý půl rok nepromluvil. Teď jsem v Teplicích, to je pro mě prioritní. Chtěl bych se tu prosadit, to by pro mě bylo super.

Na ruce máš vytetováno, že žádný sen není tak velký. To by mohlo být tvoje motto pro angažmá v Teplicích!
Určitě! To tetování bylo jedno z mých prvních, pořídil jsem si ho někdy v 18 letech. Chci si tu zahrát, prosadit se. Je mi 24, to už je čas začít hrát ligu. Byl by to splněný sen.

Jaké jsou Teplice v tvých očích?
Jsou mi sympatické. Když jsem byl malý, tak jsem k nim měl nejblíž, jezdili jsme se občas na Stínadla podívat. Když neberu Spartu, za kterou jsem hrál podstatnou část mé kariéry, tak jsou mi nejbližší.

Jak by ses představil fanouškům, kteří tě neznají?
Hraji kraje zálohy. Většinou zleva, můžu naskočit i zprava. Řekl bych, že jsem docela rychlý, technický. Uvidíme, jaký na to bude mát názor trenér, jestli to bude stačit.

Řekneš o sobě i něco negativního?
Myslím, že si fanoušci něco najdou, to u nich nikdy není problém. (smích) Trápily mě zdravotní problémy. A když jsem byl mladší, tak se mi moc nechtělo bránit, ale myslím, že už jsem na tom zapracoval.

Levá strana zálohy patřila Martinu Fillovi, který z Teplic odchází. Právě tady by tedy mohla být tvoje šance, že?
Určitě, právě kvůli tomu mi manažer Teplice doporučoval. Nahradit hráče, který patřil mezi nejlepší v lize, nebude nic jednoduchého. Udělám ale vše pro to, abych to zvládl.

V kabině Teplic je ještě jeden Kučera, Tomáš. Jsi mu docela podobný. Trenéři a spoluhráči si vás možná budou občas plést.
Jo, to jsem věděl. (smích) Kluci mi asi budou muset vymyslet nějakou jinou přezdívku.

O2 TV Bonusový klub permanentkářů

×
Dnes v 11:00 | U21
FK Teplice
SK Slavia Praha