28.08.2017 | Němcová Leona

A-tým žen odstartuje sezónu utkáním v AGC Aréně!

Od září budete moci znovu sledovat družstva Ženy A, Ženy B, Ženy U15 a nově také tým Ženy U13. Už tento týden se přestaví ženské áčko v prvním podzimním utkání proti FC Sporting Mladá Boleslav, které se odehraje v AGC Aréně na Stínadlech. B-tým zavítá na půdu soupeře do Postoloprt a týden poté žákyně přivítají prvoligový Hradec Králové.

V minulé sezóně dělilo Teplice pouze pět bodů od prvního místa v České fotbalové lize žen. Do nového ročníku vstupují ženy s cílem předvést fanouškům kvalitní fotbal a přilákat víc lidí na ženský fotbal v Teplicích.

A-tým bude nadále nastupovat v České fotbalové lize žen, B tým v Divizi A, U15 v I. lize starších žákyň Čechy a U13 v I. lize mladších žákyň.

Kompletní letní přípravu absolvoval A-tým žen a na konci srpna se zúčastnil letního soustředění pod vedením Igora Delinčáka a Roberta Borosche. Během přípravy nastoupily ženy do třech utkání: 

FK Teplice – FK Dukla Praha B 1:1
FK Teplice – 1.FFC Fortuna Dresden 0:1
TJ Baník Souš – FK Teplice 0:6

Jste spokojen s výsledky a hrou vašeho týmu v přípravě?
„Vzhledem k výraznějšímu rozšíření hráčského kádru před nadcházející sezonou, nám přípravná utkání měla především posloužit k hledání ideální sestavy pro nastávající sezonu v ČFL a k vyzkoušení hráček na různých postech. Další týdny ukáží, jestli se nám povedlo nalézt ideální řešení. Tým dosáhl povinného vítězství a postupu v poháru FAČR proti oslabené Souši. Dále po poměrně slušném výkonu prohrál těsně s 1. FFC Fortuna Dresden a remizoval se soupeřem v ČFL FK Dukla Praha B. V těchto dvou utkáních nás trochu trápila produktivita a efektivita v útočné fázi hry.”
Tým má za sebou letní soustředění v Modré u Děčína. Jak hodnotíte jeho průběh? A splnilo vaše očekávání?
„V Modré jsme nalezli velmi dobré zázemí pro přípravu. Program soustředění se nám povedlo naplnit tak, jak jsme ho naplánovali. Velmi pozitivně hodnotíme odpovědný přístup všech zúčastněných hráček k této velmi důležité součástí přípravného období. Takže obecně hodnotíme soustředění pozitivně a naše očekávání určitě naplnilo.”

Týden před ostrým startem proti Mladé Boleslavi, jaké máme pocity?
„Příprava v rámci našich možností, proběhla standardním způsobem, takže do utkání jdeme sice s respektem ke kvalitám soupeře ale bez obav a s jasným cílem odstartovat sezonu kvalitním výkonem a ziskem 3 bodů.”

Jaké cíle si dáváte do nového ročníku?
„Hlavním cílem by mělo být předvedení kvalitního fotbalu, postupné zlepšování jak týmového projevu, tak i individuálních schopností jednotlivých hráček. Obecně sice platí pravidlo, že druhá sezóna v soutěži bývá těžší než ta první ale vzhledem ke zmiňovanému rozšíření kádru, nemůžeme mít menší cíl, než minimálně zopakovat umístění z předešlého ročníku.”

Dvě podzimní utkání odehrajete v AGC Aréně na Stínadlech a zbývající tři v Dubí, Bystřice. Doufáte, že si fanoušci najdou cestu a zavítají na vaše utkání?
„Samozřejmě bychom přivítali výraznější podporu fanoušků v domácích utkáních. Bohužel, na rozdíl od jiných fotbalových zemí, si čeští fanoušci ještě ve výraznějším počtu nezvykli chodit na ženský fotbal. A to dokonce ani na té nejvyšší úrovni. Budeme moc rádi, když se nám to naší hrou podaří alespoň trochu změnit” – říká nový trenér ženského áčka, Igor Delinčák.

Bonusový klub FK Teplice - mládež Bonusový klub FK Teplice - mládež