16.03.2020 | Redakce

A mužstvo trénuje individuálně a čeká na další vývoj situace

Teplický tým měl ještě v neděli večer plán na pondělí jasný - trénink na umělé trávě v omezeném počtu, ale včerejší zpřísnění nařízení od české vlády vše změnilo: "Měli jsme v plánu střídat individuální tréninky s těmi společnými na umělé trávě, tak abychom dodrželi počet třiceti lidí. Po včerejším zpříšnění jsme se ovšem rozhodli, že nebudeme nic riskovat a hráčům připravíme individuální tréninkový plán, který odběhají na sporttestery v místě svého bydliště," říká teplický trenér Stanislav Hejkal.

Lodivod žlutomdrých zatím netuší, kdy se tým vrátí ke společným tréninkům, takže zatím připravuje tréninky v horizontu dnů. "Čekáme na výsledky úterní videokonference, kterou pořádá UEFA a po které by mohlo být více informací, jak se bude v případě soutěží postupovat. Podle výsledků této konference a také podle dalších nařízení vlády budeme připravovat tréninkový plán," sděluje časový horizont Hejkal.

Obecně se momentálně ve fotbale momentálně neví, kterým řešením se v nynější sezóně vydá, jestli bude následovat konec ročníku jako v případě hokeje či volejbalu nebo se bude sezóna dohrávat například v létě. "Nikdo nevíme, co bude dál. Jestli se rozběhne soutěž nebo jestli se ukončí, pak případně, kdy by se rozjela nová sezóna, s jakým počtem účastníků. Všichni se o tom bavíme a přemýšlíme, ale vše se teprve uvidí a rozhodne," řeší nastalou situaci teplický kouč.

Úplně nový je děj posledních dní nejen pro něj, ale pro všechny trenéry napříč FORTUNA:LIGOU. "Mluvil jsem o tom s kolegy z různých klubů, třeba ze Sparty, ze Slavie, z Jabloncem i z dalších. V podstatě v tuto chvíli řeší všichni podobný model jako my. Je to pro všechny nová situace, tohle nikdo z nás nezažil, proto je každá rada dobrá," říká závěrem Hejkal.


O2 TV nabídka Bonusový klub permanentkářů