22.05.2020 | Redakce

Rozhovor se Stanislavem Hejkalem před restartem FORTUNA:LIGY

Před sobotním restartem FORTUNA:LIGY, který obstará duel Teplic s Libercem, má trenér “sklářů” Stanislav Hejkal v hlavě celou řadu otázek. Až start soutěže mu ukáže, jak vlastně dohrávaný ročník soutěže bude vypadat. Teplický kouč si ale dobře uvědomuje, že se svými svěřenci musí získávat body od samého začátku.

Klišovitá otázka, která zkoumá očekávání, je tentokrát na místě. Mohou být totiž různá.
Nevíme, co od restartu ligy čekat. Určitě prázdné stadiony. Takhle dlouhá ještě nikdy pauza nebyla, vždyť zimní přestávka je od poloviny prosince do začátku ledna. Hráči šest týdnů běhali po lese, pak měli nekontaktní hry, to jsou věci, které s fotbalem nemají nic společného. Všichni očekáváme, co bychom si přáli, ale nevíme, jak to dopadne.

V jaké fázi přípravy nyní hráči jsou? Pokud jí porovnáme například s letní přípravou?
My na nastalou situaci reagovali tak, že jsme po těch pěti šesti nedělích běhání dali 10 dní volna. Začali jsme to koncipovat jako letní přípravu. Teď bychom měli být na jejím konci. Uvidíme, jaké to bude.

Ale hráli jste jen jedno utkání, to je přeci málo.
Je to málo. Je to prostě jiné. Když máte letní a zimní přípravu, tak můžete od začátku trénovat v plném počtu hráčů a kontaktně. Můžete mít regenaraci. Máme jen jeden přátelák proto, že tam máme nějaká zranění. A také proto, že máme oproti ostatním týmům předehrávku. Ukáže se, jestli jsme udělali dobře, nebo špatně.

A co se týče zraněných a různě pochroumaných hráčů? Jak jste na tom?
Čekáme, jak se to vyvine. Není tajemstvím, že zraněné máme, není jich málo. Jsou tam velké šrámy, lížeme si rány. Jinak by ale měl být tým v dobrém fyzickém stavu. Uvidíme, jak dlouho hráči vydrží. Ať si říká kdo chce, co chce, tak s podobnou situací nemáme zkušenosti. Uvidíme, co se začne dít, až se začne hrát. V Německu už to začalo a v 1. kole napočítali osm svalových zranění. Musíme si na to dát pozor.

Liberec jede do Teplic už potřetí. Bude na něj taktika jiná, než byla na přelomu února a března?
Pokaždé byla jiná sestava. Teď tomu nebude jinak, postové obsazení bude jiné. Takticky to ale bude možná stejné.

Někteří lidé říkají, že Teplice brečí nad podmínkami, které jsou dané. Co jim vzkážete?
Nebrečíme, jen říkáme upřímně svůj názor, upozorňujeme na to, jaké jsou nedostatky.

Jaké máte cíle pro zbytek ligy?
My chtěli před začátkem jara poskočit nad desátou příčku. Bohužel jsme měli špatný start, teď jsme v tom namočení. Vzhledem k tomu, že se bude hrát anglickým systémem, tak se musíme dívat především na to, abychom neměli starosti se záchranou. Určitě se ale chceme posunout nahoru.


O2 TV nabídka Bonusový klub permanentkářů