11.07.2019 | Redakce

Stanislav Hejkal: V Příbrami se hraje špatně. Doma je specifická

V sobotu se postaví na teplickou střídačku k prvnímu ligovému duelu nové sezony. V Příbrami ale podle Stanislava Hejkala čeká jeho svěřence velmi těžký duel. Trenér sklářů se v obsáhlém rozhovoru vyjádřil nejen k úvodnímu soupeři, ale také k tomu, co se v přestávce na Stínadlech dělo.

Jaká byla příprava?
Probíhala podle plánu. Co jsme si naplánovali, to jsme splnili. Jsem s ní spokojený.

Jak hodnotíte změny?
Změn je dost. Je tam hodně odchodů, osm příchodů. Navíc věřím, že by se ještě dva hráči mohli udělat. S tím jsem spokojený.

Kolik z nováčků se dostane do základní sestavy?
Nějaké změny budou, ale bohužel se nám zranil Royo v přátelském utkání a Nazarov přišel s lehkým zraněním, tak ho doléčuje. Uvidíme, kdy bude k dispozici.

Jaké budete mít po těch změnách s Teplicemi ambice?
I po tom infarktovém konci sezony máme ambice pořád stejné. Chceme hrát v prostřední části. Viděli jsme, že se Boleslav může z ní dostat do poháru. A také to, že mužstva jako Bohemians, která se do ní na poslední chvíli nedostala, měla velké problémy ve spodní skupině o záchranu.

Jaký bude systém hry? Mluvil jste v průběhu přípravy o tom, že máte několik variant. Pro jakou se rozhodnete?
Mám dvě. Bude to záviset na tom, jak dopadnou zmiňované příchody. Museli jsme zareagovat na to, že góly dával jen Hora, a když byl zdravý, tak Moulis a k tomu Kuchta. Potřebujeme branky od Žitných, Kučerů, Jindráčků a dalších. Proto jsme přivedli útočníka Mareše a pracujeme na dalších. Když to dotáhneme, budeme moct nastupovat se dvěma útočníky. Každopádně chceme být víc nebezpeční směrem dopředu.

Také jste říkal, že Kubu Horu berete jako posilu. Jak to tedy s Kubou je?
Kuba měl nabídku z Jablonce. Měli jsme ale s ním nastavená jasná pravidla. Myslím, že máme dobrý vztah. Říkal jsem mu, že mu přeji angažmá, pokud nabídku dostaneš, jsme ochotni jednat. Ale pokud půjde do přípravy s Teplicemi, tak ho do žádného českého celku vyjma prvních tří nepustím. V úvahu by přicházela i nabídka do zahraničí. Ozval se jen Jablonec. Chápu Kubu, že měl fantastickou sezonu, z pozice záložníka dal 11 branek, ale nabídky nepřišly. Nevím, jestli nezaspal jeho manažer. Kuba je prostě tady.

Jak zapadaly posily? Jak s nimi mluvíte?
S Marešem česky. (smích). Jsou tu dva hráči z Krasnodaru. Já v roce 1989 maturoval z ruštiny, tak jsem si ji oprášil. A máme tu Kamila Čontofalského, který hrál v Petrohradu, pomáhá. Royo je v angličtině, ale hráči se co nejdříve musí naučit česky. Ruští hráči k tomu mají předpoklady.

Od Jakuba Mareš čekáte, že bude vůdcem na hřišti i v kabině?
Ano. Čekám, že bude dávat branky. A také to, že zkušenosti, které v zahraničí a v jiných českých klubech posbíral, Teplicím vrátí.

Začínáte s Příbramí. Je to dobrý začátek?
Doma začínat nemůžeme, máme po koncertu Kabátů hrozné hřiště, proto jsme chtěli začínat venku. Los považuji za příšerný. V prvních šesti kolech máme doma mistra ligy, Boleslav, na kterou nám to nejde, a Plzeň, které má ambice na titul. Je to těžké. A na začátek Příbram, tam se hraje špatně.

Proč se tam hraje špatně?
Je tam bojovnost, nasazení. Příbram doma je specifická.

Před rokem hráli Tepličtí, to jste ještě na lavičce nebyl, v Příbrami velmi dobrý zápas. Bral byste, kdyby se po roce úvod ligy zopakoval?
Bylo to 1:1. Záleží na tom, jak se bude zápas vyvíjet. Kdybychom vyrovnávali v poslední minutě, tak asi ano. My ale chceme vyhrát, na remízu tam hrát nepojedeme, to se ani nedělá.

Nakolik se Příbram, kterou řada lidí považuje především za bojovný celek, obměnila?
Změny tam jsou. Hlavně je znát odchod Matouška. Neřekl bych, že se jedná o bojovný celek. Přišla kvalita. Přišel Zeman, udrželi Rezka, našli Polidara do útoku, ale hraje jim v obraně. Mají i další kvalitní hráče, někoho udělali ze Slavie. Trenér Nádvorník to předělává na technickou hru.


O2 TV nabídka Bonusový klub permanentkářů

×
Dnes v 18:00 | A-tým
FK Teplice
AC Sparta Praha