19.02.2019 | Redakce

Žlutomodré splněné přání potěšilo Bohouška z Teplic

Žlutomodré splněné přání je název charitativního projektu FK Teplice snažícího se od letošní sezóny nejen naplňovat klubové motto "FK Teplice více než fotbal", ale zejména potěšit ty, kteří se snaží hrdinsky bojovat s nástrahami osudu, ať již se jedná o vážnou nemoc, handicap či to, že nepoznali nebo přišli o své rodinné zázemí.

Již třetím hostem Žlutomodrých splněných přání byl v úterý 19. února Bohoušek Bretschneider z teplického sídliště Prosetice. Bohoušek oslavil v minulém týdnu své dvanácté narozeniny. Protože zároveň miluje fotbal a spolu se svým dědečkem patří mezi věrné fanoušky FK Teplice, rozhodl se mu klub i tímto dodatečným dárkem udělat radost. To, že se to v úterý na teplických Stínadlech podařilo, bylo zřejmé i z jeho usměvavé tváře.

Právě optimistická povaha je podle jeho maminky pro něj charakteristická a pomáhá při jeho dosavadní cestě životem, na níž musel od samého začátku vypořádávat s nelehkými nástrahami osudu. Již samotný porod byl velmi komplikovaný. Bohoušek přišel na svět předčasně již ve dvacátém devátém týdnu těhotenství, přičemž měřil pouhých 37 cm a vážil 1250g. Musel být umístěn na JIP, neboť kromě krvácení do mozku, za něj také musely několik týdnů dýchat přístroje. Bohoušek, ale bojoval a nakonec začal dýchat sám. Následně mu lékaři diagnostikovali i hypotonický syndrom a musí tak proto od útlého dětství pravidelně rehabilitovat.

Bohoušek, který je žákem Základní školy Edisonova v Teplicích, nám přes to prozradil, že i přes svůj handicap by si rád v životě splnil některá svá přání. Kromě setkání s hráči jeho milovaného teplického klubu, by se např. velmi rád jednou stal oblíbeným moderátorem, resp. novým Leošem Marešem či trénoval nějaký fotbalový tým.

V rámci projektu Žlutomodré splněné přání se dnes Bohoušek nejprve setkal před dopoledním tréninkem se svými oblíbenci Jakubem Horou a Tomášem Grigarem. Následně v Síni slávy obdržel od sportovního ředitele Štěpána Vachouška a další teplické ikony Pavla Verbíře dres se svým jménem a další propagační materiály FK Teplice. Pavel Verbíř následně ukázal Bohouškovi nejen zázemí kabiny A mužstva, ale také další zákoutí teplické AGC Arény. Po tréninku se navíc celé mužstvo s Bohouškem krátce setkalo a nechybělo ani společné focení.

I v dalším průběhu jarní sezóny bude klub chtít plnit další Žlutomodré přání některého z fanoušků, který se pere s nepřízní osudu, pokud máte ve svém okolí někoho takového, tak nás neváhejte s jeho příběhem kontaktovat.

Fotogalerie


O2 TV nabídka Bonusový klub permanentkářů