18.kolo | 9.12.2018 | Generali Aréna, Praha
AC Sparta Praha - FK Teplice
17:00
06.12.2018 | Redakce

V neděli míříme na Spartu

Poslední venkovní utkání čeká teplické fotbalisty v neděli tam, kde je pro každého ligového hráče nejposvátnější půda. Na pražské Letné, na trávníku AC Sparta, klubu, který tento rok slaví 125 let od svého založení. Od 17 hodin se „skláři“ pokusí dobýt stadion, který v tomto ročníku dobytý nebyl.

Tepličtí jedou na Spartu posilněni domácí výhrou nad Libercem (1:0), kterou doprovázel dobrý výkon. Jejich postavení v tabulce ale není ideální; devátá příčka a náskok pouhých čtyř bodů na předposlední Duklu rozhodně není na severu Čech vnímána pozitivně. Ještě hůře nese své současné postavení Sparta. Letenští jsou čtvrtí, na vedoucí Slavii ztrácejí už dvanáct bodů. Po minulém zpackaném duelu v Uherském Hradišti (1:2) navíc na Letné vládne velmi špatná atmosféra.

„My jdeme do zápasu s tím, že nemusíme, ale můžeme. Sparta naopak po blamáži na Slovácku musí udobřovat svoje fanoušky, za každou cenu musí zvítězit,“ nahlíží na nedělní duel trenér Teplic Stanislav Hejkal, pro kterého bude utkání velmi prestižní, vždyť pro „rudé“ dlouhou dobu pracoval coby asistent hlavního kouče a skaut.

Hejkal na druhou stranu moc dobře ví, že Sparta je pod talkem téměř neustále. „Musí pořád vyhrávat. Má ale nevýhodu v tom, že ve středu pole nesmí hrát Frýdek a Kanga. Myslím si, že je i tak nahradí plnohodnotně Stanciu a třeba Sáček. Také si myslím, že vadí na své klasické 4-4-2, dvojice útočníků Pulkrab – Tetteh funguje velmi dobře.“

O absenci pro Spartu klíčových záložníků hovoří i defenzivní univerzál FK Teplice Alex Král. „Sparta sice má široký kádr, ale při absenci Frýdka a Kangy budeme ve středu pole silnější. Budeme chtít i na Letné produkovat fotbal, díky kterému jsme porazili Liberec. Pokud nebudeme ustrašení a budeme ho proti ní předvádět, tak ji porazíme.“

Utkání AC Sparta Praha – FK Teplice se bude hrát v neděli 9. prosince od 17 hodin.

O2 TV nabídka Bonusový klub permanentkářů