​Teplický tým zahajuje letní přípravu

Teplický tým se dnes dopoledne sešel znovu na teplických Stínadlech k zahájení letní přípravy před novou sezónou nejvyšší fotbalové soutěže. Na prahu nového ročníku čekal na tým nový realizační tým v čele s hlavním trenérem Danielem Šmejkalem.

Prvním asistentem trenéra Šmejkala bude již avizovaný Radim Nečas. Dalším asistentem pak hlavní trenér juniorky Jakub Pekař. Trenérem brankářů zůstává Patrik Kolář. Nováčkem v trenérském týmu pak je kondiční trenér Antonín Čepek, který dlouho působil v pražské Dukle a pochází z nedaleké Bíliny.

Kádr oproti konci loňské sezóny nedoznal velkých změn. Z úspěšné juniorky, která skončila na druhém místě v Juniorské lize, se k týmu připojili Marek Strada, Michal Bílek a Daniel Richter. Z hostování v Sokolově, respektive Vlašimi, se vrátili Otto Urma a Patrik Dressler. Na začátku přípravy naopak chyběli Zurab Tsiskaridze, který si prodloužil sezónu s reprezentací, a tak se k týmu připojí až v pondělí, Davor Kukec se připojí také až v pondělí a Nivaldo tento čtvrtek. Chukwudi Chukwuma kvůli menším zdravotním problémům zahájí přípravu také o několik dní později. Do 30. června se s týmem bude připravovat Ivo Táborský, kterému končí smlouva a hledá si angažmá.

V prvním týdnu čeká na teplické hráče příprava na trávě v Proboštově a kromě ní také testy na ústecké univerzitě. Od pondělí se hráči přesunou na soustředění do Modré, které zakončí turnajem v Benátkách nad Jizerou. V rámci něj nastoupí v semifinále od 12:00 proti Hradci Králové, odpoledne pak bude následovat utkání o umístě proti Mladé Boleslavi nebo Prešovu.

Přelom června a července bude tým v rámci tréninků trávit v Dubí, kde se také v sobotu 2. července od 11:00 střetne s Varnsdorfem. V dalším týdnu pak čeká na žlutomodré duel s Duklou Praha ve středu 6. července od 11:00 v Roudnici nad Labem a na stejném místě pak v sobotu od 11:00 zápas s Bohemians 1905. Následovat bude soustředění v Břízkách a v sobotu 16. července duel s Energií Cottbus. Poté už se tým bude připravovat na generálku před ligovou soutěží, kterou odehraje 23. července s Baníkem Sokolov v Chumutově.

Plán letní přípravy FK Teplice:
20. - 25. 6. Soustředění Modrá
25. 6. - Turnaj v Benátkách nad Jizerou
2. 7. - Teplice - Varnsdorf (Dubí)
6. 7. - Teplice - Dukla Praha (Roudnice)
9. 7. - Teplice - Bohemians 1905 (Roudnice)
11. - 15. 7. - Soustředění Břízky
16. 7. - Teplice - Energie Cottbus
23. 7. - Teplice - Sokolov (Chomutov)

Kádr pro letní přípravu:
Bílek Michal
Strada Marek
Richter Daniel
Táborský Ivo - tréninky do 30. 6.
Nivaldo - připojí se později
Chukwuma Chukwudi - připojí se později