​O víkendu je na programu Memoriál Františka Hrdličky

Nová ligová sezóna FORTUNA:LIGY odstartuje již během příštího víkendu a již tradičně na tento zahajovací víkend je naplánován Memoriál Františka Hrdličky. V pátek a sobotu proběhnou utkání mezinárodního turnaje kategorie U19, a to za účasti týmů celkem ze 4 zemí.

Vedle domácího dorostu se v letošním ročníku představí FC Spartak Trnava, FK Železárny Podbrezová, Zaglebie Lubin, 1. FC Magdeburg a Dynamo Dresden. Spartak Trnava zažívá na Slovensku velkou pozornost po zisku mistrovského titulu jeho A-mužstva, navíc dorostenecký tým přiveze do Teplic bývalý hráč našeho klubu, Michal Gašparík.

FK Železárny Podbrezová si teplický fanoušek uvědomuje především díky trenérskému působení Zdenka Frťaly, dorost tohoto klubu je dnes již tradičním účastníkem nejvyšší slovenské soutěže, kterou hraje od sezóny 2012/13. Podbrezová, klub z Horehroní, aktuálně prožívá silný progres a vzestup klubu, který buduje moderní tréninkové areály pro mládež a s A-mužstvem od roku 2014/15.

Jako zástupci Německa se představí dva zástupci nejvyšší dorostenecké bundesligy. Dynamo Dresden jako tradiční účastník turnaje hraje nejvyšší soutěž již dvě sezóny, 1. FC Magdeburg bude letos jejím nováčkem. Magdeburg prožil postupovou sezónu, A-mužstvo se silnou fanouškovskou základnou postoupilo do 2. Bundesligy, dorost se v právě skončeném ročníku probojoval do nejvyšší soutěže své kategorie.

Obhájce loňského vítězství, FC Honvéd Budapešť, bohužel letošní účast odmítl vzhledem k brzkému termínu turnaje. Letošní revoluční sezóna FORTUNA:LIGY odstartuje o jeden víkend dříve, turnaj Memoriálu Františka Hrdličky tento začátek sezóny kopíruje.

Jelikož teplické A-mužstvo zajíždí k prvnímu kolu do Příbrami, budou mít tepličtí fanoušci dostatek příležitostí navštívit atraktivní zápasy turnaje, které se budou hrát nejprve v základních skupinách v pátek odpoledne na hřišti Mexiko a v Dubí- Pozorce. Sobotní finálové boje o konečné umístění proběhnou opět v Dubí, na Mexiku a finále na hlavním stadionu.

Kompletní rozpis zápasů je uveden na stránkách turnaje www.hrdlicka-memorial.cz a budou pravidelně oznamovány i na našich stránkách.