​LFA neumožní odehrát utkání s Opavou jinde, rekonstrukce trávníku v ohrožení

Rekonstrukce trávníku na teplickém stadionu, která měla začít v pondělí 13. července, je ve velkém ohrožení. Za vše může zamítavé stanovisko ze strany LFA k odehrání utkání posledního nadstavbového kola s Opavou na jiném stadionu, ač byl k tomuto původně ústní příslib předsedy LFA Dušana Svobody i výkonného ředitele Tomáše Bárty. "Ihned po úterním rozhodnutí Ligového výboru o prodloužení sezóny jsem s oběma telefonicky hovořil a bylo mi přislíbeno, že vzhledem k dlouhodobě naplánované rekonstrukci trávníku, nám bude umožněno odehrát poslední utkání na jiném stadionu, nejlépe v Ústí nad Labem. Bohužel ústní dohody evidentně v dnešním světě nic neznamenají a dnes jsme obdrželi zamítavé stanovisko z Ligové fotbalové asociace," říká ředitel FK Teplice Petr Hynek.

Opět se tak musí odsunout rekonstrukce hrací plochy, která je díky tomu v přímém ohrožení, ač byla původně plánována již na červen letošního roku, o čemž rozhodlo představenstvo klubu už na svém prvním zasedání v roce 2020. "Původní začátek rekonstrukce byl naplánovaný na 1. června, po restartu soutěže jsme ji posunuli na 8. července a po dalším posunu posledního zápasu na 13. července. Další odložení o dva týdny už velmi ohrožuje vůbec možnost rekonstrukci plochy provést i z důvodu toho, že dodavatelská firma má nasmlouvané další zakázky," vysvětluje Hynek.

Teplický klub chtěl provést rekonstrukci již během dlouhé koronavirové pauzy, ovšem opět narážel na zamítavé stanovisko Ligové fotbalové asociace, která tento postup nechtěla posvětit. "Už při přerušení soutěže jsme se LFA dotazovali, zda-li dostaneme garance, že budeme mít šest týdnů na rekonstrukci trávníku, tak abychom ji provedli během přestávky. Pokaždé nám však bylo řečeno, že tuto garanci neobdržíme a dostatečný prostor pro práce na trávníku budeme mít po ukončení letošního ročníku. Bohužel to nyní opět neplatí," kroutí hlavou nad tímto postupem Hynek.

Ligová fotbalová asociace se ve svém zamítavém stanovisku k přesunu utkání opírá o vyjádření licenčního manažera FAČR Stanislava Rýznara (ústecký stadion nesplňuje požadavky pro prvoligové zápasy, údajně z důvodu kapacity hlediště), a také o možné napadnutí regulérnosti závěru soutěže od klubů ohrožených sestupem z FORTUNA:LIGY. "Se zástupci všech tří klubů jsem telefonicky hovořil a ani jeden z nich neměl s přesunem tohoto zápasu problém, tudíž tento argument vnímám jako bezpředmětný. Co se týče licenční komise, tak celá tato sezóna je kvůli pandemii výjimečná a nestandardní, proto by i na náš zápas s Opavou mělo být takto nahlíženo a měl by být přesun umožněn tak, abychom mohli připravit bezproblémovou hrací plochu pro následující ročník. Bohužel z rozhovorů s pány Svobodou a Bártou jsem nabyl dojmu, že to příliš řešit nechtějí. Jestli existuje nějaký názorový nesoulad ve výkladu pravidel mezi FAČR a LFA, netuším, ale tyto věci řešíme primárně s LFA,“ dodává Hynek.

FK Teplice začal rekonstrukci trávníku připravovat během letošní sezóny po tom, co na podzim Komise pro stadiony a hrací plochy konstatovala špatnou vodopropustnost hřiště. Klub provedl další testy na jejichž základě bylo rozhodnuto o výměně trávníku včetně celého substrátu.