​Jan Suchan: V Teplicích je silný tým, který může bojovat o poháry

Jednadvacetiletý Jan Suchan si v pátek s teplickým týmem poprvé zatrénoval a už v sobotu odehrál první zápas proti Jihlavě. V první "žlutomodrém" rozhovoru pak ofenzivní záložník přiznává, že ho láká zahrát si s Teplicemi o evropské poháry.

Jaké jsou pocity z prvního zápasu za Teplice?
Byl to těžký zápas, počasí nám moc nepřálo, protože bylo velké vedro. Vyhráli jsme, ale pocity můžou být vždycky lepší. Prvních deset minut nám to moc nešlo, ale pak jsme se rozehráli a vypadalo to docela dobře. Důležité je, že se nám teď před soustředěním nikdo nezranil.

Jak je těžké rychle zapadnout do týmu?
Nebylo to lehké, ve čtvrtek jsem se dozvěděl o nabídce Teplic a hned jsem řekl ano, takže v pátek jsem tu trénoval a šel jsem hned do zápasu, ale teď nás čeká soustředění a tam bude největší možnost zapadnout do týmu a poznat kluky.

Je lepší přijít takhle tři týdny před začátkem ligy než až někdy těsně před startem?
Určitě ano, já jsem kondiční část odmakal v Plzni a myslím, že jsem připravený dobře. Tohle je ideální doba, protože většina věcí se bude secvičovat na soustředění, takže tohle je správný moment, kdy přijít do týmu než aby to bylo opravdu těsně před startem ligy.

Proč právě Teplice a byly i jiné nabídky?
Nějaké nabídky jsme řešili, ale nabídka z Teplic byla nejrychlejší a nejkonkrétnější, mluvil jsem i s trenérem a s panem Dovalilem a volba padla na Teplice. Je tu silný tým, který loni bojoval o poháry a určitě o ně může bojovat i teď.

Takže tě láká boj o poháry?
Rozhodně! Když jsem mluvi s panem Dovalilem, tak mi říkal, že by Teplice chtěly znovu bojovat o Evropu a já myslím, že tady na to tým je, takže nevidím důvod, proč se o poháry nepoprat.

V Příbrami jsi hrál vedle Honzy Rezka, který také přišel do teplického týmu...
Je to fajn, v Příbrami jsme vedle sebe hráli rok a půl, navíc znám z Příbrami i Martina Filla nebo Honzu Vošahlíka.