​Jan Shejbal: Těšil jsem se, že se dostaneme na hřiště

Teplický tým dnes začal opět s tréninkem, i když zatím v omezených podmínkách v několika malých skupinách. Obránce Jana Shejbala jsme před prvním tréninkem v rychlosti vyzpovídali, o tom jak se na obnovenou tréninkovou premiéru těšil.

Jak jsi se těšil, že to zase začne?
Těšil jsem se moc, konečně se zase dostaneme na hřiště a budeme moct trénovat s balónem. Opatření se snad budou postupně rozvolňovat a budeme moci začít také plnohodnotně trénovat.

Co říkáš na skladbu tréninků, které jsou nařízené?
Je to zvláštní, pro nás fotbalisty hodně divné, bude to spíš na to, abychom si zase osahali balón, slyšeli taktické věci. Doufám, že brzy už budeme moct být všichni pohromadě, protože bez toho by se zápasy hrát nedaly.

Umíš si představit, že v tom zápalu boje budeš přemýšlet, jestli jsi dva metry od někoho?
Při téhle skladbě tréninků to asi moc velký zápal boje nebude, je to postavené tak, abychom do kontaktu nepřišli. Budou to různá přihrávková cvičení, věci na techniku nebo běžecká cvičení, ale hra sama o sobě se nás asi zatím netýká.

Jak moc ti chyběl kolektiv?
Pro každého je to dlouhé, my jsme celou dobu byli s manželkou tady v Teplicích, protože naši rodiče chodili normálně do práce, tak jsme s nimi nechtěli přicházet do kontaktu, protože potkávali hodně lidí. Občas jsme se zašli projít, bylo to dlouhé, ale musí se to vydržet.

Nemyslíš, že některá opatření jsou až přehnaná? Zvlášť ta týkající se sportovců?
Já to nechci nijak soudit, my sportovci můžeme být vůbec rádi, že nám to bylo umožněno takto. Co mají říkat kadeřnice a další povolání, která musí mít zavřeno. Já jsem rád aspoň za tuto možnost.

Tyhle tréninky vás ale na zápas nepřipraví...
Je to tak, muselo by se to nějak změnit, protože nemůžeme jít do zápasu bez kontaktního tréninku. Jsem zvědavý, jak se to bude vyvíjet dál.

Nebojíš se nějakého zranění, protože do teď se přes měsíc trénovalo úplně jinak?
Budeme muset do tréninku naskočit pozvolna, protože teď jsme jen běhali různé úseky. Teď to bude úplně něco jiného, takže ze začátku si budeme muset dát pozor.

Jak dlouho jsi neviděl míč?
Celou dobu, jelikož doma moc prostoru nemám, tak ani panenky doma jsem si nedělal.