Obrázek článku

Ondřej Prášil: Doma se chceme rozloučit s fanoušky dobrým výkonem

Před posledním domácím zápasem na Stínadlech, který se odehraje v sobotu od 17 hodin, jsme pro vás připravili rozhovor s asistentem trenéra Ondřejem Prášilem.

Vám i fanouškům spadl kámen ze srdce, protože ta situace v tabulce nebyla jednoduchá. Zpětně se zeptám, jak těžkou hlavu jste měli, i vzhledem ke všem vynuceným absencím, které vám práci neulehčily…

S blížícím se koncem sezóny jsme byli často kritizovaní za to, že se nám ta sestava měnila a rotovali jsme hráče. Do boje zasáhl skoro každý, ať už na podzim nebo během jara, ale kluci na to byli připravení. Takže ve finále jsme takové ty absence, které potom přicházely vinou těch červených karet a zranění, dokázali nahradit. Říkali jsme všem, ať jsou nachystaní a vlastně ty jejich herní výkony potom už byly celkem dobré.

Minimálně vykartovaný Nyarko do posledního domácího utkání nezasáhne, takže se na soupisce zase uvolnilo místo. Máte tam vyhlédnutého někoho třeba z širšího kádru? Nechci mluvit konkrétně, ale dá se čekat, že tam něco možná malinko protočíte i s využitím béčka či dorostu? Za to by snad kritika přijít nemusela...

Tak samozřejmě, tím, že jsme už udělali ten poslední krok, ale i nějakou vinou toho, že někteří kluci mají zdravotní problémy a přišlo i vyloučení je tu zase cesta k nějakým změnám. Každopádně se chceme s našimi fanoušky rozloučit v posledním domácím zápase, kde nás uvidí v Teplicích. Cílíme na to, abychom předvedli kvalitní výkon.

To je asi další důvod, proč pozvat fanoušky, protože přece jenom další zápas nebude nějaké dva měsíce v rámci ligy. Takže určitě pro fanoušky velké lákadlo přijít a užít si ještě domácí atmosféru…

Jasně. Oni jsou naší obrovskou podporou po celý rok. Samozřejmě s námi někdy i nesouhlasili, ale každý vztah má takové pasáže.

Takže to je trochu jako v manželství…

Ano, přesně tak (úsměv). Jsou to takové manželské vztahy a mezi klubem a fanoušky je to trochu specifické. Ale ať je to jakkoliv, i když tam někdy byla kritika, tak jsme vždycky cítili tu důvěru od nich. Věříme, že přijdou, protože i tohle je jejich sezóna, nejenom naše. Teď je chvíle na to se s ní rozloučit.

Samozřejmě. Dukla přijde asi s tím, že chce vyhrát, nebo aspoň o ten bod se tam budou prát, chtějí si zajistit záchranu. To pro vás nebude jednoduchá rozlučka.

Pro Duklu je teď charakteristické, že vyhrává venkovní zápasy. Ať už to bylo Slovácko nebo teď Boleslav. To je velmi kvalitní soupeř, což potvrzuje, že Dukla je na nějaké cestě, které věří. Ale zase je to hlavně o nás a ta psychologická výhoda je na naší straně. Hrát v těchto posledních kolech o to, jestli zůstaneš v lize, nebo ne, to je hrozně náročné.

Závěr ročníku se týká i dorostu, který má svou soutěž skvěle rozehranou a zvyšuje v ní náskok. Naposledy ve středu porazil Žižkov velkým rozdílem, jak tam ten aktuální ročník vnímáte?

Co se týká naší devatenáctky, tak udělala v této sezóně obrovský krok dopředu nejen k postupu, ale i ten výkonnostní. To, že teď porazili v posledním domácím zápase Viktorku Žižkov 10:0, svědčí o jejich síle. Určitě jsou tam hráči, kteří si zaslouží, abychom se na ně dívali a aby nějakým způsobem dostali šanci – nejenom být s námi v tréninku, ale podívat se třeba i na ten zápas.

Takže i třeba směrem k letní přípravě tam máte někoho vyhlédnutého? Na konkrétní jména je asi brzy, ale je to v procesu?

Určitě budeme chtít, aby někdo z béčka či dorostu opět nasáI atmosféru ligového týmu. V minulých ročnících jsme pokaždé v závěrečných kolech dali někomu šanci v závěru sezóny. Ať už byl někdo na lavičce, nebo se někdo podíval na hřiště. Takže uvidíme, jak to bude se zdravotním stavem našich hráčů a věříme, že třeba to bude pro kluky i odměna, že se budou moci zapojit k áčku.

Stínadla TV