FKT pomáhá

Hráči teplického áčka se pravidelně zapojují do dobročinných akcí a do akcí s dětmi a mládeží. Každoročně hráči navštěvují festival Hájský kohout pro klienty z ústavů sociální peče nebo Dětský domov v Krupce, kde vždy před vánoci rozdávají dárky. V rámci výročí 70 let klubu proběhla dobročinná dražba retro dresů, ve kterých FK Teplice nastoupil proti Dynamu Dresden, výtěžek z aukce dostal sportovní klub hendikepovaných sportovců TJ Nola Teplice.

Pravidelně pak teplický stadion navštěvují žáci základních škol, kteří mají možnost pohovořit s hráči a prohlédnout si zázemí klubu. Kromě toho hráči FK Teplice předávají vysvědčení na různých teplických základních školách.

V roce 2016 začal FK Teplice spolupracovat s nadací Konto Bariéry, jejichž červené nosy se prodávají na eshopu FK Teplice a v rámci velké akce na jaře 2016 se prodávaly také přímo ve fanshopech na stadionu. Kapitán mužstva Admir Ljevakovič se stal jednou z hlavních postav této nadace a vystupuje dokonce v její hymně. Na stadionu Na Stínadlech se také konala jedna ze zastávek charitativního běhu Run and Help. Kromě nadace Konto Bariéry podporuje klub také nadace Diahelp, pro děti postižené cukrovkou, a nadaci Tlapka, pro opuštěná zvířařa. Zástupci klubu se zúčastnili a podpořili také charitativní akci Kabelky pomáhají v obchodním centru Olympia Teplice.

V roce 2017 začal klub spolupracovat se skupinou #newlegs, která spustila velký charitativní projekt na pomoc Terezy Bártové z Oseka, velké sportovkyně, které v vinou meningitidi byly doslova ze dne na den amputovány obě nohy v bércích a většina článků prstů. Projekt má za úkol sehnat peníze, které budou použity na koupi nových odlehčených sportovních protéz, aby Tereze byl umožněn co nejdřívější návrat ke sportu, který tak miluje. Fotbalový klub Teplice podporuje projekt #newlegs hned několika způsoby: propagace projektu bude probíhat v magazínu ŽLUTÁ MODRÁ, na sociálních sítích, na webu FK Teplice i při všech podzimních zápasech žlutomodrých, přispět se rozhodli také hráči FK Teplice, kteří počínaje zápasem s Bohemians 1905 za každý svůj gól, asistenci či vychytané čisté konto v případě brankářů věnují na transparentní účet po tisícikoruně. Celá spolupráce pak vygraduje při posledním podzimním zápase s Plzní, při kterém klub věnuje z každé prodané vstupenky část na transparentní účet.

Konto Bariéry
Nadace Diahelp