PU1, Letní příprava,
FK Teplice FC MAS Táborsko
3:0 (2:0)

Branky: 6. Červenka, 32. Jeřábek, 55. Trubač.

1. poločas: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Král, Šimeček - Kučera, Ljevaković - Rezek, Hora, Luts - Červenka.
2. poločas: Diviš - Kodad, Hošek, Čmovš, Dressler - Soungole, Kodeš - Diaz, Trubač, Žitný - Šup.

Teplický tým dnes odehrál první přátelské utkání v letní přípravě, během soustředění v Písku nastoupili proti Táborsku.

Tepličtí hráči vstoupili do přípravy výborně, už v šesté minutě vyvezl míč Kučera, posunul doprava na Horu, který našel před prázdnou brankou Červenku a bylo to 1:0. Po čtvrthodině hry mohl znovu skórovat Červenka, ale když obešel brankáře, tak se dostal do velkého úhlu a míč mu utekl do zámezí. Poté musel první důležitý zákrok vytáhnout také Tomáš Grigar, a tak zůstávala na kontě inkasovaných branek žlutomodrých nula. Po standardní situaci ve 32. minutě přišla druhá branka, k míči se dostal Jeřábek, který ho poslal přesně k tyči. Těsně před poločasem pak měli tepličtí hráči další dvě velké šance, nejprve hledal před prázdnou brankou Červenka Horu a posléze střílel Kučera těsně mimo.

Po změně stran protočil trenér Šmejkal kompletní jedenáctku a rychlo to bylo o tři branky, Trubač se ocitl sám ve vápně a brankáře Táborska suverénně prostřelil. V 70. minutě krásně vystřelil Yhojan Diaz, donutil tak brankáře Táborska ke skvělému zákroku, kterým míč jen tak tak vyrazil na roh. Poté už se utkání spíše jen dohrávalo, žlutomodří tak zvítězili přesvědčivě 3:0.

Na soustředění v Písku budou hráči pobývat do pátku, kdy odcestují zpět do Teplic. Příští přátelské utkání je na programu příští středu v Dubí proti Ústí nad Labem.