22.kolo | 31.3.2018 | AGC Aréna Na Stínadlech
FK Teplice - AC Sparta Praha

Teplice - Sparta Praha 1:1 (0:1)

31.3.2018 | Redakce

V parádní atmosféře se hrálo utkání Teplice – Sparta. Více než 10 tisíc fanoušků vidělo výborný fotbal, který skončil remízou 1:1. Pražany poslal v první půli do vedení Stanciu, po obrátce srovnával teplický Červenka. Trenér Daniel Šmejkal mohl do zápasu 22. kola nasadit uzdravené Vondráška s Jeřábkem, na lavici se po zranění posadili Rezek a Shejbal.

Po opatrnějším úvodu byly Teplice při chuti. Dobře bránily a podnikaly nebezpečné kontry. Největší šanci Sklářů měl v první půli Vondrášek, když přetažený balón na zadní umístil nad břevno sparťanské branky. S blížícím se koncem první půle Sparta žlutomodré přitlačila před jejich branku a v 35. minutě se dostala do vedení. Obrana domácích totiž nedokázala odvrátit míč a Stanciu ho napálil za Divišovy záda.

Po změně stran nacentroval před branku z pravé strany krásně Hyčka, Červenka se dostal před Štětinu a správně nastavil kopačku tak, aby míč zamířil do sítě – 1:1. Teplice byly rázem na koni, šance střídala šanci, ale kýžené vedoucí branky se nedočkaly. Neujala se Horova utěšená rána, Nita pak několikrát vychytal střídajícího Vaněčka. Sparta více držela balón na svých kopačkách, nebezpečná ale nebyla.

Skláři sahali po vítězství, nakonec ale zápas skončil remízou 1:1, díky které Šmejkalovi svěřenci i nadále drží domácí neporazitelnost.

Bonusový klub permanentkářů Bonusový klub permanentkářů