Teplice - Slavia Praha 2:2 (1:0)

6. kolo, První fotbalová liga,
FK Teplice SK Slavia Praha
2:2 (1:0)

Branky: 43. Vondrášek, 88. Vaněček – 73. Mešanovič, 84. Mihalík. Rozhodčí: Královec – Moláček, Antoníček. ŽK: Krob, Vachoušek – Van Kessel. Diváci: 7113.

Grigar – Vondrášek (84. Potočný), Lüftner, Jeřábek, Krob – Hora, Ljevakovič, Kučera, Fillo (90.+2 Kodeš), Nivaldo (79. Vachoušek) – Vaněček. Trenér: Šmejkal.

SK Slavia Praha

Pavlenka – Mikula, Bílek, Deli, Bořil – Ngadjui, Zmrhal – Van Kessel (64. Mešanovič), Hušbauer (84. Barák), Mingazov (46. Mihalík) – Škoda. Trenér: Šilhavý.

Tohle se muselo líbit! Ofenzivní partie 6. kola ePojisteni.cz ligy mezi Teplicemi a Slavií diváky na Stínadlech i u televizních obrazovek určitě bavila. Přes sedm tisícovek párů očí vidělo remízu 2:2, která oběma týmům slušela. Žlutomodří dokonce mohli vyhrát, David Vaněček, který tři minuty před koncem srovnal na 2:2, ale v nastavení své sólo nedotáhl do úspěšného konce. Slavia se v úvodu utkání tlačila před Grigara ve snaze mít co nejlepší vstup, Škoda ale mířil jen do tyče, ani další šance hostů zůstala nevyužita. Tepličtí přečkali začátek a byli to postupem času oni, kdo byl aktivnější. Například Horovo skvělé uvolnění a střelu musel hasit výborným zákrokem Pavlenka. Skláři šli po zásluze do vedení, to se psala 43. minuta: Vondrášek vystřelil a míč se od bránícího Bílka odrazil k tyči za bezmocného Pavlenku.

Pražané se opět snažili o co nejefektivnější vstup do druhé pětačtyřicetiminutovky, opět ale bezúspěšně. Žlutomodří poté, podobně jako v první půli, zatlačili na pilu a mnoho nechybělo, aby jejich vedení bylo už dvougólové. Zahřmělo ale na druhé straně, v 73. minutě zakončil kombinaci sešívaných střídající Mešanovič. Když pět minut před koncem Mihalík poslal hosty do vedení, zdál se být fotbal optikou Severočechů krutý a nespravedlivý. O dvě minuty později ale srovnal akrobatickým způsobem Vaněček. V té době zápas gradoval, diváci byli ve varu.
O tom, že se jim střetnutí líbilo, svědčí i jejich potlesk po závěrečném hvizdu sudího Královce.

V sobotu budou hrát Teplice v Příbrami, kterou trénuje jejich bývalý kouč Petr Rada. Bude se jim u Litavky dařit, podobně jako se jim dařilo ve všech předchozích venkovních utkáních?