6.kolo | 11.9.2016 | Na Stínadlech, Teplice
FK Teplice - SK Slavia Praha

Teplice - Slavia Praha 2:2 (1:0)

11.9.2016 | Redakce

Tohle se muselo líbit! Ofenzivní partie 6. kola ePojisteni.cz ligy mezi Teplicemi a Slavií diváky na Stínadlech i u televizních obrazovek určitě bavila. Přes sedm tisícovek párů očí vidělo remízu 2:2, která oběma týmům slušela. Žlutomodří dokonce mohli vyhrát, David Vaněček, který tři minuty před koncem srovnal na 2:2, ale v nastavení své sólo nedotáhl do úspěšného konce. Slavia se v úvodu utkání tlačila před Grigara ve snaze mít co nejlepší vstup, Škoda ale mířil jen do tyče, ani další šance hostů zůstala nevyužita. Tepličtí přečkali začátek a byli to postupem času oni, kdo byl aktivnější. Například Horovo skvělé uvolnění a střelu musel hasit výborným zákrokem Pavlenka. Skláři šli po zásluze do vedení, to se psala 43. minuta: Vondrášek vystřelil a míč se od bránícího Bílka odrazil k tyči za bezmocného Pavlenku.

Pražané se opět snažili o co nejefektivnější vstup do druhé pětačtyřicetiminutovky, opět ale bezúspěšně. Žlutomodří poté, podobně jako v první půli, zatlačili na pilu a mnoho nechybělo, aby jejich vedení bylo už dvougólové. Zahřmělo ale na druhé straně, v 73. minutě zakončil kombinaci sešívaných střídající Mešanovič. Když pět minut před koncem Mihalík poslal hosty do vedení, zdál se být fotbal optikou Severočechů krutý a nespravedlivý. O dvě minuty později ale srovnal akrobatickým způsobem Vaněček. V té době zápas gradoval, diváci byli ve varu.
O tom, že se jim střetnutí líbilo, svědčí i jejich potlesk po závěrečném hvizdu sudího Královce.

V sobotu budou hrát Teplice v Příbrami, kterou trénuje jejich bývalý kouč Petr Rada. Bude se jim u Litavky dařit, podobně jako se jim dařilo ve všech předchozích venkovních utkáních?

Bonusový klub permanentkářů Bonusový klub permanentkářů