Teplice - Plzeň 0:1 (0:1)

8. kolo, První fotbalová liga,
FK Teplice FC Viktoria Plzeň
0:1 (0:1)

Branka: 43. Bakoš. Rozhodčí: P. Franěk – M. Wilczek, P. Vysloužil. ŽK: 75. Petržela. Diváci: 4751.

FK Teplice: Grigar – Vondrášek (61. Vachoušek), Lüftner, Jeřábek, Urma (69. Nivaldo) – Hora, Ljevakovič (C), Fillo, Kodeš (80. Potočný), Krob – Vaněček.

FC Viktoria Plzeň

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Matějů, Hubník (C), Hejda, Limberský – Petržela (86. Řezník), Kaçe, Hořava, Zeman – Ďuriš (56. Poznar), Bakoš (74. Hrošovský).

Tepličtí fotbalisté předvedli před vlastními diváky opět velmi dobrý výkon, znovu to ale na vítězství nestačilo. Žlutomodří v 8. kole ePojisteni.cz ligy na Stínadlech prohráli s mistrovskou Viktorií Plzeň 0:1, přestože po většinu zápasu byli lepším týmem.

Skláře skolila kombinační akce Západočechů z 43. minuty. Na jejím konci byl Bakoš, který pohotovou střelou z bezprostřední blízkosti nedal Grigarovi šanci zasáhnout. Byl to jediný pokus Plzně za celý zápas!

Teplice mohly vést už pod 180 vteřinách. Vaněček vypálil, Kozáčik jeho střelu pouze vyrazil a dobíhající Urma trefil břevno. Taková smůla! I nadále hráli domácí dobře, vytvářeli si příležitosti ke skórování, bohužel je ale nedokázali dotáhnout do úspěšného konce.

Ve 35. minutě byl faulovaný rvavý teplický útočník Vaněček na samé hranici vápna. Téměř pět tisíc diváků chtělo penaltu, sudí ale nařídil pouze trestný kop, který se Krobovi nevyvedl podle představ.

Ve druhém poločase byla Plzeň hodně pasivní, de facto pouze bránila těsný náskok. Šance na vyrovnání ale přišly. Lüftner hlavičkoval nad, střídající Potočný vedle.

Viktoria se často uchylovala ke zdržování, ke konci bránila v deseti hráčích. V nastavení z branky přiběhl na standardní situaci i Grigar, vytoužený gól ale Stínadla neviděla.