Teplice - Jihlava 3:1 (1:0)

5. kolo, HET liga,
FK Teplice FC Vysočina Jihlava
3:1 (1:0)

Branky: 34. a 89. Rezek, 51. Fillo (PK) – 55. Klíma. Rozhodčí: Machálek – Wilczek, Vít. ŽK: 60. Trubač, 63. Ljevaković – 38. Hronek, 50. J. Krejčí, 67. Rosa. Diváci: 4652.

Teplice: Grigar – Vondrášek, Král, Šušnjar, Krob – Jan Rezek (90. Červenka), Ljevaković, Trubač (73. Vošahlík), Kučera, Fillo – Vaněček.

FC Vysočina Jihlava

Jihlava: Rakovan – Nový, Rosa, J. Krejčí, Keresteš (73. Tlustý) – Vaculík – Hronek, Zoubele, D. Ikaunieks (46. Klíma), F. Novotný (57. Fulnek) – Dvořák.

Tři body zůstávají na Stínadlech! Jihlavská Vysočina bude po pěti odehraných kolech posledním týmem tabulky, v Teplicích přitom neuspěla, Skláři vyhráli 3:1. Šmejkalovi svěřenci naopak potvrdili, že v posledních měsících se jim přes svými diváky daří. Dva góly žlutomodrých dal Jan Rezek, rozhodující trefu ale obstaral z pokutového kopu Martin Fillo.

V úvodu se mohla radovat Jihlava, Grigara zachránilo břevno. Nezáživnou půlhodinu ukončil báječný Vondráškův centr a pěkná Rezkova hlavička, díky které Teplice vedly. Druhý gól padl pět minut po pauze, Jihlavští totiž hráli ve vápně rukou, za což je z penalty ztrestal Fillo. Náskok 2:0 možná Teplice ukolébal, střídající Klíma totiž vrátil záhy svému týmu naději na dobrý výsledek. Domácí na chvíli vypadli ze hry, brzy se ale opět naladili na svou ofenzivní notu; vytvářeli si řadu šancí, Vaněček orazítkoval břevno, Rezek v jasné šanci přestřelil. Jan Rezek si svou druhou trefu schoval až do 89. minuty, po Fillově nabídce překonal Rakovana přesnou střelou k tyči.

Pomozte nám vylepšit zázemí na Stínadlech vyplněním krátkého formuláře ZDE. Ligu nyní přeruší reprezentační přestávka, za dva týdny pak hrají žlutomodří ve Zlíně.