Teplice - Hradec Králové 0:1 (0:1)

13. kolo, První fotbalová liga,
FK Teplice FC Hradec Králové
0:1 (0:1)

Branka: 41. + 1 Schwarz. Rozhodčí: K. Hrubeš – J. Kubr, V. Kubec ŽK: 28. Jeřábek, 79. Vaněček – 55. Janoušek, 60. Holeš, 69. Vlkanova. Diváci: 2570.

Grigar – Vondrášek, Lüftner, Jeřábek, Tsiskaridze – Hora (58. Kukec), Ljevakovič (63. Vachoušek), Hrubý (46. Potočný), Kučera, Fillo – Vaněček.

FC Hradec Králové

Ottmar – Holeš, Chleboun, Polom, Plašil – Malinský (88. Krátký), Janoušek, Vlkanova (85. M. Černý), Schwarz, Martan – P. Černý, (77. Pázler).

Tepličtí „skláři“ v 13. kole ePojisteni.cz ligy doma padli s Hradem Králové 0:1. Vítěznou branku Východočechů dal v samém závěru první půle Petr Schwarz. „Votroci“ tak Severočechům přerušili sérii tří zápasů bez porážky, sami zvítězili po dlouhé době, ve které se potkávali hlavně s prohrami.

Jako první na branku Ottmara vystřelil Hora, poté gólman hostů vychytal Vaněčka i Filla. Hradec byl na Stínadlech nepříjemným soupeřem, Teplice zlobil svou agresivitou a napadáním. Na dlouhou dobu ale drželi míč na kopačkách „Skláři“, byli lepší nejen v držení balónu, ale i ve střelách na branku i mimo branku. Minutu před koncem zahrozili i „votroci“, Chlebounův koníček „zařehtal“ vedle Grigarovy svatyně. V první minutě nastavení pak odcentroval Martan na zadní tyč, kde se Schwarzovi podařilo procpat míč do branky Teplic – 0:1.

Inkasovaný „šatňák“ domácí mužstvo nedeprimoval, hned po nástupu z kabiny se vrhli do útoku. Před Ottmarem se zjevil Lüftner, skvělý brankář Hradce ale jeho pokus fantasticky zlikvidoval. Postupem času se hráči Teplic dopouštěli čím dál více nepřesností a vytváření šancí nebylo jejich silnou stránkou. K náporu se svěřenci kouče Šmejkala nadechli až v posledních minutách, po gólu volala především parádní technická střela Potočeného. I tu ale Radim Ottmar, muž sobotního zápasu, dokázal zpacifikovat.