Teplice - Dukla Praha 0:1 (0:0)

30. kolo, První fotbalová liga,
FK Teplice FK Dukla Praha
0:1 (0:0)

Branka: 90 + 4. Preisler. Rozhodčí: Houdek – Nádvorník, Kotík. ŽK: 22. Jeřábek – 25. Kušnír, 49. Šimůnek, 60. Milošević, 78. Olayinka. Diváci: 10 125.

Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Hyčka (13. Král) – Ljevakovič, Soungole – Vachoušek (64. Nivaldo), Vošahlík (75. Vaněček), Fillo – Červenka.

FK Dukla Praha

Hruška – Podaný, Bezpalec, Šimůnek (C), Kušnír – Bílovský, Daniel Tetour (30. Smejkal, 55. Koreš), Marek Hanousek – Olayinka, Edmond (71. Preisler), Milošević.

V posledním kole ePojisteni.cz ligy mohly Teplice dosáhnout na vysněnou pohárovou Evropu. Nepovedlo se jim to, doma totiž před výbornou návštěvou více než deseti tisícovek fanoušků prohrály s pražskou Duklou 0:1. V tabulce Severočeši skončili na skvělém pátém místě, které je oproti předchozí sezóně velkým progresem.

Žlutomodří se museli obejít bez vykartovaného Kroba, chyběl také Kučera, jehož trápí alergie. V sestavě se tak stejně jako v Jablonci objevil s profesionální kariérou se loučící Štěpán Vachoušek a defenzivní záložník Soungole. Hned na začátku zápasu navíc musel do hry mladičký Král, který nahradil zraněného Hyčku.

Tepličtí hráli s Duklou vyrovnanou partii, po většinu času byli aktivnější, kýžený gól ale nevstřelili. Nejblíže k němu měl po pěti minutách druhé půle Martin Fillo, ve velké šanci ale nemířil přesně. S přibývajícím časem Skláři začali hrát vabank, čehož Dukla využívala k nebezpečným brejkům, které výtečně mařil skvělý Grigar. Inkasoval až ve 4. minutě nastavení, kdy už byl krátký na Preislerův pokus.