Teplice - Brno 1:1 (1:1)

17. kolo, První fotbalová liga,
FK Teplice FC Zbrojovka Brno
1:1 (1:1)

Branky: 21. Fillo – 34. Vondrášek vlastní. Rozhodčí: Machálek – Nádvorník, Peřina. ŽK: 69. Šušnjar – 79. Olansunjanmi, 87. Jakub Šural. Diváci: 2 516. Držení míče: 48 % : 52 %. Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 6:1. Rohy: 4:5.

Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob - Ljevakovič, Kučera - Fillo (75. Vachoušek), Hora (84. Vošahlík), Hyčka (46. Nivaldo) - Vaněček.

FC Zbrojovka Brno

Melichárek – T. Jablonský, Kijanskas, Pavlík, Jakub Šural – Polák, Zavadil (90. Krejčí) – Olansunjanmi, Michal Škoda, Litsingi (87. Lutonský) – Řezníček.

Série tří domácích porážek v řadě od Brna byla ukončena, přesto jsou žlutomodří smutní. Se Zbrojovkou na úvod jara pouze remizovali 1:1, za Teplice skóroval Fillo, hosté vyrovnali díky nešťastné Vondráškově vlastní brance.

Tepličtí Brno porazili doma naposledy v roce 2012, jejich touha po vítězství byla i proto vysoká. Po dvaceti minutách hry se diváci, kteří přáli „sklářům“, poprvé radovali – Fillo prošel obranou Zbrojovky jako nůž máslem a Melichárek v brance červených neměl šanci – 1:0. Domácí i poté byli aktivnější, druhý gól ale dát nedokázali. Sami naopak inkasovali, když Zavadilův trestný kop Grigar nezkrotil a dobíhající Vondrášek míč nešťastně poslal do vlastní sítě – 1:1.

Zkraje druhé půle daly Teplice druhý gól, na brankové čáře usměrnil míč do brněnské branky Vaněček, stál však v ofsajdu, skóre se neměnilo. Žlutomodří si dokázali vytvářet zajímavé situace, velké šance z nich ale nevytěžili. Brno spoléhalo na organizovanou defenzivu, ale i ono dokázalo být nebezpečné.

V závěru zápasu se hrál otevřený fotbal, oba celky chtěly dát gól, šance byly na obou stranách. Ani jeden tým se ale rozhodující trefy nedočkal, utkání proto skončilo remízou.