Sparta Praha - Teplice 3:1 (2:1)

AC Sparta Praha
13. kolo, Synot liga,
AC Sparta Praha FK Teplice
3:1 (2:1)

Statistiky

Branky: 13. a 75. Fatai, 25. Krejčí - 5. Vachoušek. Rozhodčí: Zelinka - Nádvorník, Vlasjuk. ŽK: Mareček, Dočkal, Costa (ACS) - Krob, Breite, Ljevakovič, Dressler (TEP).

Team logo

AC Sparta Praha

Bičík - Steinhöfer (46. Jiráček), Brabec, Costa, Hybš - Mareček, Hušbauer (63. Matějovský) - Fatai, Dočkal, L. Krejčí - Lafata (89. Juliš). Trenér: Ščasný.
Team logo

FK Teplice

Slavík - Hora, Lüftner, D. Jablonský, Krob (54. Dressler) - Ljevakovič - Vondrášek, Vachoušek (83. Bratanovič), Breite, Fillo (83. Potočný) - Kapolongo. Trenér: Vavruška.

Komentář k zápasu

Teplický tým zavítal ve třináctém kole SYNOT ligy na hřiště pražské Sparty. Trenér David Vavruška udělal oproti předchozímu zápasu jedinou změnu, do útoku vyběhl Ulrich Kapolongo, který si tak připsal první start v základní sestavě v tomto ročníku.

Hned na začátku zápasu udělal početné výpravě teplických fanoušků radost kapitán Štěpán Vachoušek. Jakub Hora nacentroval z pravé strany a zkušený ofenzivní záložník hlavou rozvlnil síť. Jenže radost netrvala dlouho, na druhé straně sklepl míč Lafata pro Fataie a ten ho poslal nechytatelně k tyči. Tepličtí se nevzdávali a hráli na Letné vyrovnanou partii, střelám z dálky od Ljevakoviće však chyběla přesnost. To domácí byli úspěšnější, Fatai našel na levé straně Krejčího, který prostřelil Slavíka podruhé. Do poločasu mohli svěřenci Davida Vavrušky vyrovnat, jenže Martina Filla, který dorážel střelu Breiteho, zkazil radost výborným zákrokem Bičík.

Po změně stran se předvedl také Martin Slavík v brance Teplic, skvělou robinzonádou zneškodnil dobře mířenou střelu Hušbauera. Žlutomodří měli další šanci na vyrovnání v 56. minutě, Vondrášek našel ve vápně hlavu Martina Filla, který poslal míč nad branku. Tepličtí v těchto chvílích drželi v rukou otěže zápasu, jenže vyrovnání ne a ne přijít. Do další šance se po narážečce s Vachouškem řítil Ljevaković, na poslední chvíli mu však ukopl míč Costa. Sparta spoléhala na brejky a po jednom z nich dokázala přečíslení potrestat, Lafata našel Fataie a bylo to 3:1. A vzápětí po dalším brejku fauloval Dressler Jiráčka, následnou penaltu sice Dočkal na poprvé proměnil, ale její opakové zahrání už Slavík vychytal a držel ještě teoretickou naději Teplic. Trenér Vavruška se pokusil s vývojem utkání zahýbat nasazením dvojice útočníků Potočný - Bratanović. A právě Potčný mohl hned snížit, jenže z vyložené pozice pomocí teče domácích minul branku. Tepličtí tak na Letné nedosáhli ani na bod, ale rozhodně mohou odjíždět se vztyčenou hlavou, když se Spartou odehráli více než vyrovnané utkání.