Příbram - Teplice 3:2 (2:0)

1.FK Příbram
3. kolo, Synot liga,
1.FK Příbram FK Teplice
3:2 (2:0)

Statistiky

Branky: 5. Rezek, 41. Bednář, 71. Hnaníček - 48. a 58. Fillo (pen.). Rozhodčí: Houdek - Wilczek, Hrabovský. ŽK: Končal, Hruška (PRB) - Grigar, Hošek (TEP).

Team logo

1.FK Příbram

Hruška - Sus, Hájovský, Zápotočný, Končal - Hnaníček, Krameš (51. Hadaščok) - Pilík, Rezek (90. Tregler), Štípek (80. Jiří Mareš) - Bednář. Trenér: P. Tobiáš.
Team logo

FK Teplice

Grigar - Dressler, Lüftner, Hošek, Krob - Ljevakovič (80. Kapolongo) - Vondrášek (76. Hora), Vachoušek (83. Táborský), Breite, Fillo - Potočný. Trenér: Vavruška.

Komentář k zápasu

Tepličtí přijeli k prvnímu venkovnímu utkání na půdu soupeře do Příbrami bez nemocného Davida Jablonského, kterého trápí nevolnosti a od polovine týdne netrénoval. V sestavě ho nahradil Jan Hošek, jinak zůstala sestava Teplic stejná jako v prvních kolech.

Zápas hodně ovlivnila již pátá minuta, kdy na levé straně unikl David Štípek a před brankou našel osamoceného Jana Rezka, který otevřel skóre. Vzápětí mohli žlutomodří srovnat, Potočný vyškolil u lajny Hájovského a dával míč před branku Vondráškovi, jenže ten ho přes skrumáž nepropasíroval do branky. Hra se poté chvílemi podobala spíše házené, domácí pozorně bránili a tepličtí obléhali jejich šestnáctku. Příbram zahrozila až krátce před poločasem po přímém kopu, Jan Hošek šel ve vápně do souboje s Romanem Bednářem, příbramský útočník se zřítil k zemi a pískala se pentalta. K jejímu rozehrání zvolili domácí kuriózní signál, Pilík přihrál míč doprava dobíhající Bednář ho dorazil do sítě. Jenže Bednář vběhl do vápna daleko dříve než se Pilík dotkl míče, takže branka neměla být uznána a navíc měl být nařízen nepřímý volný kop ve prospěch hostí.

Žlutomodří ovšem nesložili zbraně a do druhého poločasu vlétli tak, že se domácí nestačili otáčet. Už v 48. minutě se do sólového úniku dostal Martin Fillo, brankáře Hrušku krásně přeloboval a snížil. Za dalších deset minut byl faulován ve vápně Tomáš Vondrášek, míč si k penaltě postavil také Martin Fillo, a i když Hruška směr jeho střely vystihl, tak srovnal. Fillo mohl dokonce za další tři minuty zkompletovat hattrick, jenže jeho pokus o obstřel skončil mimo branku. Domácí se však z tvrdého direktu dokázali vzpamatovat a v 71. minutě jim vrátil vedení hlavou Hnaníček. Na druhé straně měl na hlavě další srovnání Štěpán Vachoušek, osamocený však poslal míč jen doprostřed branky. Žlutomodří tak nakonec z Příbrami odjeli po bojovném výkonu bez bodu.