FC Viktoria Plzeň
22. kolo, První fotbalová liga,
FC Viktoria Plzeň FK Teplice
2:2 (0:0)

Branky: 84. Hořava z pen., 88. Bakoš - 49. Červenka, 82. Vošahlík. Rozhodčí: Julínek - Pelikán, Hájek. ŽK: Hubník, Bakoš, Krmenčík, Limberský - Jeřábek, Vondrášek, Chudý, Vošahlík. Diváci: 10.415.

Kozáčik - Řezník (87. Ivanschitz), Hejda, Hubník, Limberský - Hořava, Hrošovský - Kopic (65. Kovařík), Chrien (46. Krmenčík), Zeman - Bakoš. Trenér: Pivarník.

Chudý - Vondrášek (67. Vošahlík), Jeřábek, Šušnjar, Krob - Ljevakovič (77. Soungole), Kučera - Fillo, Hora, Nivaldo - Červenka (89. Vaněček). Trenér: Šmejkal.

Teplice vezou v 22. kole ePojisteni.cz ligy bod z Plzně, jednoho z největších aspirantů na mistrovský titul. Ještě pět minut před koncem vedly o dvě branky, domácí ale díky drtivému finiši vydolovali alespoň remízu.

Plzenští zahájili velkým tlakem, gólové šance si ale vytvářet nedokázali. Hosté ze severu postupem času vyrovnávali hru a i oni uměli být nebezpeční. Tak například šance Marka Červenky volala po brance, šance měli i Nivaldo nebo Hora. Plzeň působila chvílemi bezradným dojmem, výjimkou nebyla ani přihrávka jejích beků vlastnímu brankáři.

Co se nepovedlo v první půli, povedlo se svěřencům kouče Šmejkala v půli druhé. Po chybě Viktorky při rohovém kopu, jenž vystihla dvojice Krob – Nivadlo, zakončoval přesnou střelou Červenka a Teplice vedly. Domácí hráči se tlačili před Chudého díky standardním situacím, místo vyrovnání ale zvýšil na 2:0 Vošahlík, když využil skvělé příhry Kroba. Plzeň se bleskově vrátila do hry, po faulu Soungleho se totiž kopala penalta, Hořava si s ní věděl rady. Tlak Západočechů vyústil i ve vyrovnávající branku, proti Bakošově střele neměl teplický brankář nárok. Plzeň toužila po vítězném gólu, ale ten už se jim podařit nepodařilo.