Ostrava - Teplice 1:2 (1:1)

FC Baník Ostrava
4. kolo, FORTUNA:LIGA,
FC Baník Ostrava FK Teplice
1:2 (1:1)

Branky: 37. Kuzmanović - 19. Knapík, 80. Gning.
ŽK: 33. Klíma, 42. Buchta, 45. Oulehla, 45.+2. Kaloč, 68. Frydrych - 33. Hybš, 45. Gning, 54. Jarošík, 75. Kodad.
Rozhodčí: Petřík - Kříž, Hurych (Dorušák).
VAR, AVAR: Berka, Vlček.
Diváci: 6008.

Team logo

FC Baník Ostrava

Laštůvka – Sanneh, Frydrych, Pojezný, Fleišman – Kaloč (88. Takács), Pokorný – Jaroň (73. Tijani), Kuzmanović, Buchta (62. Šehić) – Klíma.
Team logo

FK Teplice

Mucha - Vondrášek, Knapík, Hybš - Hyčka, Kučera (89. Dramé), Jukl, Urbanec - Trubač - Gning (90. Čerepkai), Procházka (46. Kodad, 90. Žák).

Komentář k zápasu

V sobotu vyrazil teplický tým na hřiště Baníku Ostrava, kde nastoupil v mírně pozměněné sestavě, v brance se objevil Filip Mucha, do zálohy naskočil místo vykartovaného Marečka Tomáš Kučera a do útoku se vedle Gninga postavil mladý Dominik Procházka.

První šanci celého zápasu měl domácí Baník, ale když propadl centr až k Buchtovi na zadní tyč, tak ten trefil jen přesně náruč Filipa Muchy. Skvělý zákrok musel vytáhnout teplický brankář o několik minut později proti stejnému hráči, který tentokrát mířil do odkryté svatyně, jenže Mucha se výborně přesunul a míč vykopl. Na druhé straně se ukázal Abdallah Gning, který obešel Frydrycha protáhl Laštůvku. V 19. minutě se poprvé měnilo skóre, Knapík si nejvýše vyskočil na roh Trubače a nedal domácímu brankáři šanci. Baník jako by byl brankou zaskočený, jenže vyrovnávací branku mu žlutomodří doslova nabídli, zbytečně ztratili míč na pravé straně obrany, odkud se dostal ke Klímovi, který našel Kuzmanoviće, jenž srovnal. Hned vzápětí mohla Ostrava po stejné souhře otočit skóre, ale Kuzmanović tentokrát Muchu nepropálil.

Do druhého poločasu už trenér Jarošík nevyslal Dominika Procházku, kterého nahradil Ladislav Kodad, ale první šanci měla opět Ostrava, osamocený Kuzmanović naštěstí úplně minul míč. Pak však přišly také šance Teplic, nejprve z dálky tvrdě vypálil Jukl, jehož pokus musel Laštůvka vyrazit na roh, ze kterého měl následně obrovskou šanci Urbanec, jenž však překopl branku. Dlouho se poté hrálo bez větších šancí, ovšem v 80. minutě předvedli svěřenci Jiřího Jarošíka akci jako z partesu, na počátku byla skvělá kombinace Trubače s Urbancem a prvně jmenovaný naservíroval míč před branku Gningovi, který zaznamenal svou první ligovou branku. Srovnání měl na noze znovu Kuzmanović, ale pět minut před koncem vytasil další skvělý zákrok. Teplický tým tak dokázal na hřišti Baníku vydolovat veledůležité tři body do tabulky.