Olomouc - Teplice 1:0 (0:0)

SK Sigma Olomouc
12. kolo, HET liga,
SK Sigma Olomouc FK Teplice
1:0 (0:0)

Branky: 77. Houska
ŽK: bez ŽK
Rozhodčí: Příhoda - Pelikán, Černý.
Diváci: 3238.

Team logo

SK Sigma Olomouc

M. Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek (C) – Zahradníček (79. Moulis), Houska, Kalvach, Falta (64. Hála) – Plšek (90. Obročník) – Chorý.
Team logo

FK Teplice

Jakub Diviš – Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob (C) – Král (82. Červenka), Soungole (88. Haljeta) – Fillo, Kučera, Jan Rezek – Vaněček.

Komentář k zápasu

Z Hané se Teplice vracejí po utkání 12. kola HET ligy bez bodu. Takticky dobře připravení žlutomodří vzdorovali Olomouci do 77. minuty, poté ale Diviše překonal pěknou a přesnou střelou Houska.

Skláři se museli na Andrově stadionu obejít bez zraněného Ljevakoviće, naopak do hry už mohli naskočit Rezek s Fillem. Alfou a omegou úspěchu na hřišti Sigmy bylo dotáhnout do konce brejkové situace a také nepouštět domácí do vyložených šancí, do kterých s v minulých zápasech dostávali díky výborné kombinační hře. V první půli měli Hanáci několik závarů před Divišem, vyložené šance si téměř nevytvářeli. Tu nejvýraznější měl Zahradníček, když se dostal k míči po nedorozumění Šušnjara s Divišem, cílil ale mimo. Za Teplice zahrozil Kučera, jeho nevyzpytatelnou ránu ale gólman Sigmy Buchta zpacifikoval.

Po obrátce se nejprve hrálo opatrně, poté se snažila Olomouc svou snahu o vstřelení branky vygradovat. I Tepličtí se dostávali před Buchtu, slibně rozjeté akce ale brzdila nepřesnost ve finální a předfinální fázi. V 77. minutě Jemelka dobře zakombinoval s Plškem a Houska jejich akci zhodnotil vedoucí a jak se později ukázalo i vítěznou brankou.

V sobotu 4. listopadu hostí Skláři v AGC aréně Na Stínadlech od 15 hodin Slovácko.