FK Mladá Boleslav
10. kolo, HET liga,
FK Mladá Boleslav FK Teplice
2:2 (1:1)

Branky: 16. Mebrahtu, 48. Matějovský – 23. Přikryl vl., 90. Vondrášek. ŽK: 8. Přikryl, 71. Matějovský - 49. Diviš.

Vejmola – Pauschek, Chaluš, Stronati, Fleišman – Hubínek, J. Rada – Přikryl, Matějovský (74. Takács), Chramosta (80. Fabián) – Mebrahtu (85. Magera).

Jakub Diviš – Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob – Král (78. Červenka), Kučera – Fillo, Trubač (46. Soungole), Hyčka (83. Vošahlík) – Vaněček.

Teplice vezou po zlepšeném výkonu ve druhé půli cenný bod z Mladé Boleslavi za remízu 2:2. V 10. kole Skláři dvakrát prohrávali, vždy se však dokázali na soupeře dotáhnout. Vyrovnávající branku dal v samém závěru po rohovém kopu Kučery Vondrášek.

Teplicím se příliš nepovedl úvod utkání a po šestnácti odehraných minutách se „Bolka“ díky Mebrahtovi prosadila a šla do vedení. Hosty ze severu vrátil do hry vlastní gól Tomáše Přikryla, který nešťastně usměrnil do sítě rohový kop Teplic.

Po obrátce mužstvo trenéra Daniela Šmejkala mohl jít ihned do vedení, Jeřábka ale brankář Vejmola vychytal. Na druhé straně dosáhl branky kapitán Středočechů Matějovský. Proti jeho úspěchu ale Tepličtí protestovali, protože se domnívali, že se Matějovský dopustil nebezpečné hry vysokou nohou vůči soupeři.

Skláři po inkasované brance pokračovali ve snaze překonat Vejmolu, v zakončení ale nebyli dlouhou dobu úspěšní. Gól mnohdy visel na vlásku, obrana domácích v čele s gólmanem někdy i se štěstím odolávala. Když chvíli před koncem zneškodnil Diviš bravurně individuální průnik Mebrahta, potvrdilo se i tentokrát ono otřepané „nedáš – dostaneš“. Rohový kop poslal Kučera přímo do vápna, míč propadl k Vondráškovi, který nezaváhal.

V sobotu 21. října hostí Teplice v AGC aréně Na Stínadlech od 17 hodin Karvinou.