Jablonec - Teplice 0:0

FK Jablonec FK Teplice
0:0 (0:0)

Statistiky

Rozhodčí: Proske – Pelikán, Hrabovský. ŽK: Považanec, Trávník, V. Kubista – Hyčka. Diváci: 2153.

Team logo

FK Jablonec

Hrubý – M. Kysela, Pernica, Hübschman, Zelený – Považanec (85. Mehanović), V. Kubista – Diviš (68. Matěj Hanousek), Trávník, Masopust (76. Mihálik) – Doležal.
Team logo

FK Teplice

Grigar – Král, Jeřábek, Šušnjar, Hyčka – Ljevakovič, Soungole – Fillo, Vachoušek (61. Vaněček), Vošahlík – Červenka (90+1. Kodeš).

Komentář k zápasu

​Liga bude pro Teplice zajímavá až do konce! Skláři mají po remíze 0:0 v Jablonci a domácí porážce Mladé Boleslavi se Slavií před posledním kolem reálnou šanci na účast v předkole Evropské ligy!

Tepličtí začali na Střelnici velmi dobře. Vachoušek, který v základní sestavě žlutomodrých nastoupil poprvé od srpna minulého roku, připravil střelu Ljevakovićovi. Bosňanovu ránu zastavila až tyč a na čáře pak brankář Jablonce Hrubý. Jablonečtí poté hrozili čím dál víc, vyloženou šanci si ale připravit nedokázal.

Po obrátce se Skláři, kteří hráli bez tří vykartovaných hráčů a také bez dlouhodobě zraněného Hory, spíše bránili, sami se ale také párkrát dostali před Hrubého, například hlavičce Jeřábka mnoho nechybělo, stejně jako pokusu Vaněčka. Na druhé straně se zaskvěl při šanci Mihálika Grigar, který poté v závěru společně se svými spoluhráči odolal tlaku domácích.

Poslední kolo budou hrát Tepličtí na Stínadlech v sobotu 27. května. Od 17 hodin hostí Duklu Praha. Utkání bude rozlučkové pro Štěpána Vachouška, který duelem s „vojáky“ ukončí svou bohatou profesionální kariéru.

Pro účast v Evropě musí Teplice vyhrát a spoléhat na to, že Mladoboleslavští nezvítězí v Liberci.