FC Hradec Králové
27. kolo, První fotbalová liga,
FC Hradec Králové FK Teplice
0:2 (0:0)

Branky: 55. Vošahlík, 88. Vaněček (Fillo). Karty: 63. Krátký (HKR) – 22. Šušnjar (TEP), 74. Jeřábek (TEP). Rozhodčí: Zelinka – Paták, Batík.

Ottmar – Krátký, Chleboun, Hůlka, Mudra – Trubač, Jirsák (35. Malinský), M. Černý, Janoušek, Martan (46. Pázler) – P. Černý (C) (75. Šípek).

Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob – Hyčka (85. Vachoušek), Soungole, Fillo (C), Kučera, Vošahlík (90+2. Král) – Červenka (77. Vaněček).

Tepličtí fotbalisté v 27. kole ePojisteni.cz ligy vyhráli na hřišti zachraňujícího se Hradce Králové 2:0. Na zasloužené výhře se góly podíleli Vošahlík a střídající Vaněček. Žlutomodří hráli ve východočeské metropoli bez zraněného Hory a vykartovaného Ljevakoviće. Absence ale nebyly na jejich hře vůbec vidět, Skláři předváděli v první půli vynikající fotbal, domácí tým výrazně přehrávali. Kdyby na ukazateli skóre byl po poločase stav 3:0, nebo 4:0 pro Teplice, nikdo by se nemohl divit.

Tepličtí ale spálili hned několik tutových šancí, gólově se neprosadili Vošahlík, Kučera, Vondrášek, Fillo a ani další svěřenci kouče Šmejkala, Ottmar v brance Hradce byl famózní. Naopak mohlo zahřmít na druhé straně, to do konce úvodní pětačtyřicetiminutovky chyběla jen chvíle, ale svou příležitost spálil před Grigarem Černý.

Druhý poločas byl přeci jen o něco vyrovnanější, deset minut po jeho začátku však vstřelil úvodní branku Teplic Vošahlík, když prostřelil k tyči vynikajícího brankáře Hradce Ottmara. Druhý gól přidal dvě minuty před koncem bývalý hráč Votroků Vaněček, který míč do sítě poslal hlavičkou. Za tři body vděčí tepličtí fotbalisté skvělé hře, díky níž si vypracovali celou řadu šancí, pochvalu zaslouží také brankář Grigar, který se při příležitostech Hradce zaskvěl dobrými zákroky. V závěru se na hřiště poprvé ve své kariéře dostal do ligového zápasu Alex Král. Tepličtí fotbalisté i realizační tým děkují za skvělou kulisu svým fanouškům, kteří je v Malšovicích podporovali po celý zápas z plných plic.