Dukla Praha - Teplice 0:1 (0:0)

FK Dukla Praha
1. kolo, První fotbalová liga,
FK Dukla Praha FK Teplice
0:1 (0:0)

Statistiky

Branka: 46. Potočný. Rozhodčí: Hrubeš – Koval, Vysloužil. ŽK: Krob (Teplice). Diváci: 2508.

Team logo

FK Dukla Praha

Hroššo – Kušnír, Štetina, Šimůnek, Podaný – Čajič, Považanec (82. Smejkal), Hanousek (76. Koval) – Néstor, Beauguel, Olayinka (60. Tetour). Trenér: Šilhavý.
Team logo

FK Teplice

Grigar – Vondrášek, Lüftner, Jeřábek, Krob (27. Kukec) – Ljevakovič – Hora, Hrubý (68. Vachoušek), Kodeš, Urma (73. Dressler) – Potočný. Trenér: Šmejkal.

Komentář k zápasu

Tepličtí fotbalisté si hýčkají tříbodový start do nového ročníku nejvyšší fotbalové soutěže. Na Julisce porazili pražskou Duklu brankou Potočného z 46. minuty zápasu. Výhra je skvělou pozvánkou na první domácí duel, který skláři odehrají v neděli 7. srpna v 19 hodin proti pražské Spartě.

Na Dukle, kde žlutomodří v historii samostatné české ligy nikdy nevyhráli, se zpočátku hrál opatrný a nervózní fotbal a šancí bylo poskrovnu. Převahu měli domácí, hlavně ke konci úvodní pětačtyřicetimnutovky hosty ze severu Čech zatlačili, branku ale ani jeden celek nevstřelil.

Teplice zaskočily hráče domácího mužstva hned zkraje druhého poločasu. Urmův centr zatloukl do branky hlavou Potočný! Dukla se vrhla do útočení, přidala na plynu, rodily se její šance. Štětina hlavičkoval mimo, Čajić netrefil prázdnou branku, Albaichův pěkný pokus parádně vytáhl Grigar. Sedm minut před koncem měl ještě velkou šanci Koval´, ani on ale neuspěl. Skláři se soustředili na obranu, kde působili konsolidovaně a s trochou štěstí jednobrankový náskok ubránili.

„Povedl se nám vstup do druhé půle, dali jsme gól. Postupem času si Dukla vytvářela tlak, v jedné fázi jsme byli pod velkým tlakem. Měli jsme štěstí, podržel nás brankář. Jsme rádi, že to takhle dopadlo. Zažít první ligové vítězství je nádherné, ale není to takový rozdíl, jako výhra za juniorku nebo v druhé lize. Nemám větší emoce,“ řekl na pozápasové tiskové konferenci trenér Teplic Daniel Šmejkal, pro něhož to byla na prvoligové lavičce vítězná premiéra.