Report ze zápasu FC Slovan Liberec vs. FK Teplice

3. kolo, Liga dorostu U17,
FC Slovan Liberec FK Teplice
3:4 (2:1)

Branky FC Slovan Liberec U17 :

06´- Halgaš ( as.Prokopec ) 1:0,

39´- Žižka ( penalta ) 2:1,

70´- Mečíř ( as.Žižka ) 1:0.

Branky FK Teplice U17 :

09´- Baftijar ( as.Burda ) 1:1,

47´- Radosta ( as.Kováč ) 2:2,

63´- Baftijar ( as.Radosta ) 3:2.

Penalty :

0:1 Šorsák     1:1 Šourek

1:2 Šíma       2:2 Nejedlý

-:- Krpata      2:3 Kányai

3:3 Daněk     3:4 Kováč

4:4 Měčíř      4:5 Zerner

Sestava FK Teplice U17 : Nejedlý - Kafka, Burda, Lácha, Radosta ( 69.Jirkovský ) - Knapík - Vopat ( 47.Kányai ), Kováč, Náhlovský ( 28.Franc, 77.Novák ), Černý ( 76.Zerner ) - Baftijar ( 64.Šourek ).

Realizační tým FK Teplice U17 : Jamrich Ladislav - hlavní trenér, Novák Jaroslav - vedoucí.

Diváci : 50.

Rozhodčí : Rais Ondřej - Hrbáček Jan, Peřina Marián.

Žluté karty : 36´ Baftijar B. ( Teplice ).

Hodnocení utkání slovy hlavního trenéra Ladislava Jamricha : " K prvnímu venkovnímu mistrovskému utkání v kategorii U17 jsme netradičně v sobotu zajížděli na horkou půdu ambiciózního libereckého Slovanu. Severočeské derby slibovalo zajímavou podívanou a náš tým byl odhodlán domácí obrat o mistrovské body. V dusném a parném počasí nás po celé utkání trápila zejména řada nepřesností při zakládání útoků a také kvalita a rychlost přechodové fáze neodpovídala našim představám. Středový hráči byli v úvodním dějství málo aktivní a nedostávali se do hry, měli jsme špatnou organizaci presinku a soupeř byl silnější v kombinaci. Odrážení nebezpečných výpadů domácích naší obranné řadě ubíralo spoustu sil. Ve druhé půli jsme změnili způsob napadání liberecké rozehrávky, středový hráči začali produkovat perfektně organizovaný presink s vysokým stupněm agresivity, čímž dokázali soupeři odebírat při rozehrávce velké množství míčů. Zejména tyto důvody a hlavně nádherné trefy Radosty ( 47´ ) a také agilního Baftijara ( 63´ ) znamenali zasloužený obrat ve skóre ve prospěch žlutomodrých ( 2:3 ). Nakonec se ale domácím přeci jen podařilo v 70.minutě srovnat na konečných 3:3 po nedůslednosti teplických v osobním souboji ve středu hřiště, když naši hráči nepokryli prostor na zadní tyči a domácí útočník Mečíř již jen doklepával přetažený centr do odkryté branky hostů. I když někteří hráči dnes nepodali svůj optimální výkon, musím jednoznačně vyzvednout nezměrnou vůli a nasazení mého týmu při výsledkovém obratu ve druhém poločase, kterým dokázalo zvrátit nepříznivý stav navzdory kvalitnímu výkonu hráčů Slovanu Liberec. V penaltovém rozstřelu jsme chtěli získat rozdílový bod, což se nám nakonec se štěstím podařilo, když jedinou penaltu neproměnil ve třetí sérii domácí kapitán Krpata prudkou střelou do levé tyče svatyně pozorného teplického brankáře Honzy Nejedlého. Z individuálních výkonů musím vyzdvihnout výkony skvěle pozičně hrajícího stopera Filipa Burdy a také hrotového útočníka Besira Baftijara, který se dvěma vstřelenými brankami výrazně podílel na mistrovských bodech pro Teplice vydolovaných z dnešního náročného ligového duelu hraného pod rozpáleným Ještědem. "

Fotoalbum z mistrovského utkání s FC Slovan Liberec prohlížejte ZDE.