19.kolo | 4.3.2017 | Na Stínadlech, Teplice
FK Teplice - FC Vysočina Jihlava

Teplice - Jihlava 1:0 (0:0)

4.3.2017 | Redakce

Naprosto zasloužené vítězství slaví v 19. kole ePojisteni.cz ligy mužstvo Teplic. Doma porazilo v boji o záchranu namočenou Jihlavu 1:0, jedinou branku vstřelil v 53. minutě z pokutového kopu Martin Fillo.

„Skláři“ začali proti Vysočině aktivně a neustále se tlačili před její šestnáctku. Vyložená šance ale dlouho nepřicházela. Pěknou možnost ke skórování měl například Nivaldo, v solidní pozici ale vysoko přestřelil. Přetížená obrana Jihlavy často nestíhala, o čemž svědčí tři žluté karty, které vyinkasovala od hlavního sudího.

Také ve druhé půli byli domácí lepší. V 51. minutě vyslal Hora do brejku Červenku, kterého ve vápně podsekl exteplický Rosa – penalta! Postavil se k ní Martin Fillo a suverénně ji proměnil – 1:0 pro „skláře“! O pár minut později už mohly Teplice vést o dva góly, Hora však hlavičkoval těsně vedle. Jakub Hora byl hodně aktivní, v 67. minutě z přímého volného kopu protáhl Hanuše, který se vyznamenal parádním zákrokem.

Jihlava poté vystrčila růžky, Urdinov ale Chudého nepřekonal. Teplický brankář, který mezi třemi tyčemi naradil zraněného Grigara, se v závěru utkání vyznamenal ještě jednou; výkon náhradního gólmana žlutomodrých rozhodně pomohl ke třem získaným bodům. Mezitím ještě mohl zvýšit na 2:0 střídající Vošalík, své sólo ale zakončil střelou mimo Hanušovu branku.

I tak ale zůstaly tři body na Stínadlech. Teplice se v dalším kole představí na Slavii (neděle – 17.30), kde jí čeká souboj s vedoucím celkem ePojisteni.cz ligy.

Bonusový klub permanentkářů Bonusový klub permanentkářů