AC Sparta Praha
16. kolo, První fotbalová liga,
AC Sparta Praha FK Teplice
2:1 (1:0)

Branky: 37. Michal Kadlec (Karavajev), 57. Lafata (Pulkrab) – 89. Vaněček (Krob) ŽK: 34. Čermák, 39. Pulkrab, 85. Mario Holek – 65. Vaněček, 77. Krob. Rozhodčí: Jílek – Melichar, Hájek. Diváci: 7522. Držení míče: 53 % : 47 %. Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:5. Rohy: 8:2.

Koubek – Karavajev, Mazuch, Michal Kadlec, Nhamoinesu – Juliš, Mareček, Mario Holek, Čermák (75. Sáček) – Lafata (C) (83. Mustedanagič), Pulkrab (58. Zahustel).

Grigar – Vondrášek, Ljevakovič (C), Jeřábek, Krob – Fillo, Soungole (86. Vachoušek), Kučera, Urma (62. Červenka) – Hora (82. Potočný), Vaněček.

Poslední utkání podzimu, které bylo předehrávkou úvodního jarního kola ePojisteni.cz ligy, Teplice na Spartě prohrály 1:2. V první půli jim dal gól Michal Kadlec, tři body pro domácí stvrdil po obrátce David Lafata. „Skláři“ pouze snížili, minutu před koncem dal branku David Vaněček.

Žlutomodří kvůli problémům se svalem postrádali stopera Lüftnera, jehož stejně jako před týdnem nahradil Ljevaković. Kvůli zranění ramena chyběl brankář Chudý, Hrubý byl po nemoci a Tsiskardize po operaci zlomeniny lícní kosti.

Teplice v Praze povzbuzovala téměř stovka fanoušků, na začátku zápasu ale sledovala z obou stran řadu nepřesností a absenci gólových šancí. Po půl hodině hry vytáhle proti Lafatově hlavičce skvělý zákrok Grigar, ve 37. minutě byl ale překonán, když po rohu Karavajeva skóroval důrazný Kadlec.

Ve druhé půli se Letenští zatáhli a čekali na chybu Teplic. Ta přišla v 57. minutě: Soungole udělal minelu, kterou potrestal sparťanský kanonýr David Lafata. Dvoubrankový náskok domácí tým uklidnil.

Až minutu před koncem se žlutomodří dočkali, když Krob našel před brankou nekrytého Vaněčka, který míč uklidil do prázdné branky. Poté se už mužstvo kouče Daniela Šmejkala do tlaku nedostalo, Sparta zvítězila 2:1.

Tepličtí hráči a funkcionáři děkují fanouškům, kteří za nimi na Letnou přicestovali, za podporu. Poděkování patří i všem ostatním příznivcům, kteří pravidelně chodili na domácí duely.