Branka: 32. Kučera, 43. Vaculik z pen. – 51. Vachoušek.
Rozhodčí: Královec – Moláček, Hrabovský.
ŽK: Dvořák – Táborský, Krob, Ciskaridze, Hora.
ČK: 90. Ciskaridze.
Diváků: 2873.

Hanuš – Kukol, Krejčí, Tlustý, Urdinov – Kučera, Šulek – Bazal (86. Fulnek), Hronek (90. Mišůn), Vaculík (80. Voltr) – Dvořák. Trenér: Hipp.

Chudý – Hora, Lüftner, Ciskaridze, Krob – Soungole, Ljevakovič (46. Kodeš) – Nivaldo (46. Kukec), Táborský (75. Chukwuma), Fillo – Vachoušek. Trenér: Vavruška.

Jihlava – Teplice 2:1, takový výsledek zápasu 24. kola Synot ligy teplické fanoušky nepotěšil. Skláři, kteří ve své historii na Vysočině nikdy neprohráli, si v sobotu dokázali vytvořit několik velmi slibných šancí, gól ale dali pouze jeden. V tabulce drží od předposlední Olomouce stále náskok šesti bodů, jejich situace ale vůbec není šest kol před koncem soutěže komfortní.

Žlutomodří vstoupili do duelu skvěle. Tlačili se do vápna, byli nebezpeční, branku ale nevstřelili. Nejblíže k ní byl po rohovém kopu Lüftner, jeho hlavičku ale Hanuš, gólman domácích, skvěle vyškrábnul.

Poté se o slovo začala hlásit i Vysočina. Postupem času převzala otěže zápasu do svých rukou a po půlhodině hry se i ujala vedení. Po ztrátě Teplic se s míčem prodral před pokutové území Kučera a Chudý jeho střelu nestačil dostatečně zpacifikovat. Pohroma přišla dvě minuty před koncem poločasu. Sudí Královec nařídil pokutový kop, který jihlavský Vaculík s přehledem proměnil.

Dvougólové manko se hosté pokusili smazat hned v úvodu druhého poločasu. Když Hanuše nadvakrát překonal Vachoušek, byly Teplice rázem opět ve hře. Jednobrankovou ztrátu ale přes velkou snahu nedorovnaly, přestože šance postupem času přicházely. Kapitán Vachoušek například trefil tyč jihlavské svatyně.

V samém závěru ještě přišli žlutomodří o stopera Tsiskaridzeho, který se musel pakovat do sprchy po druhé žluté kartě. V příštím kole hostí svěřenci trenéra Davida Vavrušky Zlín. Na Stínadlech se bude hrát v sobotu 16. dubna od 17 hodin.