Teplice - Liberec 2:0 (0:0)

NC1, FORTUNA:LIGA,
FK Teplice FC Slovan Liberec
2:0

Branky: 56. Fila, 90+3. Havelka. ŽK: 26. Gning, 45+3. Kričfaluši - 32. Mikula, 88. Doumbia. Rozhodčí: Všetečka - Kubr, Ratajová (Kvítek). VAR: Berka, Volf. Diváci: 4954.

Ludha – Mareček, Knapík, Mićević - Švanda (86. Radosta), Kričfaluši, Jukl, Labík - Trubač (86. Havelka) - Fila, Gning (67. Čerepkai).

FC Slovan Liberec

Bačkovský – Mikula, Chaluš, Pourzitidis – Fukala, Tetour (60. Doumbia), Prebsl, Preisler (60. Višinský) – Ghali, Kulenović (75. Horský), Tupta (83. Rabušic).

Teplický tým vyzval v prvním utkání semifinále skupiny o Evropu Slovan Liberec. Pro fanoušky byl na Stínadlech v neděli odpoledne připravený bohatý program s fanzónou a dalšími lákadly. Nepříjemné však byly absence v teplické týmu, stále chyběl Mohamed Yasser, navíc se k němu v závěru týdne přidal Štěpán Chaloupek, který odkulhal ze čtvrtečního tréninku.

V prvním poločase mnoho fotbalové krásy největší jarní návštěva na Stínadlech neviděla, fotbal připomínal spíše takticky svázanou bitvu, kdy se oba týmy řídily především pohárovou matematikou a snahou neudělat chybu.

Až po změně stran se přeci jen situace změnila. První velkou šanci měl Liberec, v 50. minutě Tupta trefil tyč. To na druhé straně zahrozil tři minuty nato Daniel Fila, jenže jeho hlavičku zlikvidoval Bačkovský. Ovšem po dalších třech minutách už si Fila spravil chuť, napřáhl z pořádné dálky a tvrdou ranou trefil přesně šibenici. Pak se vrhl Slovan za vyrovnáním, jenže Tupta ani Kulenović se neprosadili. Když už vše směřovalo k výhře Teplic v poměru 1:0, tak ještě lepší pozici pro odvetu připravil teplickému týmu Filip Havelka, který se trefil ve třetí minutě nastavení.

Odveta se v Liberci hraje příští neděli od 15:00 a vy můžete vyrazit s kotlem Tepličáci, hlašte se na jejich sociálních sítích.