Žákovské týmy absolvovaly soustředění v Uherském Brodě

Žákovské týmy U15 a U14 absolvovali od čtvrtka 27.února do neděle 2.března herní soustředění v Uherském Brodě v penzionu Na Lapači. "Jako tradičně nám zde poskytli vynikající zázemí s nadstandardními službami pro přípravu na naše sjednaná utkání," pochvaloval si trenér týmu U15 Luboš Kořínek.

Teplické týmy se střetly s týmy z Moravy a Slovenska, které běžně nepotkávají v soutěžních zápasech. Prvním soupeřem Teplic byl Fastav Zlín, poté se utkali se Slováckem, slovenskou Senicí a Zbrojovkou Brno.

Zlín U15 - Teplice U15 1:9 (0:4)
Branky Teplic:
2x Žitný, 2x Ondrášek, 2x Košík, 2x Hrnčíř, Vyleta.
Hodnocení Luboše Kořínka:"V tomto utkání jsme od začátku převyšovali svého soupeře ve všech směrech a výsledek je toho důkazem. Špatnou zprávou pro nás bylo zranění našeho útočníka Patrika Žitného."

Zlín U14 - Teplice U14 1:5 (0:2)
Branky Teplic:
3.Franc, 8.Zeman, 38.Kafka ,63.Franc (pen.), 70.Kafka.
Hodnocení Martin Nováka: "Utkání mělo od prvních minut vysoké tempo,náš herní projev byl velmi dobrý, hráli jsme aktivně směrem dopředu, byli jsme v častém držení míče, dařilo se nám přesně kombinovat, vytvořili jsme si územní převahu a řadu slibných příležitostí ke vstřelení branky. Po prvním poločase jsme vedli o dvě branky, po změně stran se na nás začala projevovat únava z dlouhého cestování, ztráceli jsme v pohybu, do naší hry se vkrádala nepřesnost a kombinační hra se změnila spíše v boj, domácí nás začali přehrávat, ve druhém poločase jasně dominovali, ale vyloženou šanci si tým Zlína nevytvořil, nám se dařilo využívat brejkové situace a navyšovat vedení na konečných 5:1."

Slovácko U15 - Teplice U15 4:2 (2:1)
Ondrášek, Vepřovský.
Hodnocení Luboše Kořínka:"V tomto utkání se potvrdilo pověst kvalitního týmu s výbornými invidualitami. Naši hráči nezůstali pozadu a výsledkem byl velice kvalitní zápas, který snesl ty nejpřísnější měřítka v této kategorii. Výsledek rozhodl podobně jako v dalších zápasech hlavně kvalita v koncovce."

Slovácko U14 - Teplice U14 4:2 (3:0)
53.Franc, 67.Zeman.
Hodnocení Martina Nováka:"V tomto utkání se potvrdili předzápasové předpovědi, že nás čeká velmi kvalitní prověrka, soupeř měl po celé utkání převahu, dobře se pohyboval a kombinoval, dostával nás pod tlak, nedokázali jsme držet míč a reagovat na dobře organizovanou hru domácích a to zejména v prvním poločase, kdy jsme prohrávali 3:0. Po změně stran se náš herní projev zlepšil o sto procent, zpřesnili jsme hru, přidali důraz v osobních soubojích, což se projevilo i na výsledku, kdy jsme druhý poločas vyhráli 2:1, bohužel v celkovém hodnocení musím konstatovat, že mužstvo Slovácka bylo lepším a fotbalovějším týmem."

Senica U15 - Teplice U15 3:1 (2:0)
Branka Teplic:
Hloušek.
Hodnocení Luboše Kořínka: "V sobotu jsme se vydali za soupeřem na Slovensko do Senice, kde nás čekalo opět výborné prostředí ambiciózního klubu. Tento tým nám hned od začátku se svým agresivním a důrazným celoplošným pojetím hry dělal značné problémy. Postupně se našim technickým hráčům podařilo hru vyrovnat a v závěru jsme dokázali soupeře dostat pod tlak,ale své šance jsme neproměnily."

Senica U14 - Teplice U14 5:4 (3:0)
Branky Teplic:
37.Franc, 52.Franc 4:2, 56.Franc, 70.Kafka.
Hodnocení Martina Nováka:"Ve třetím přípravném utkání jsme opět zaspali v úvodním dějství, dvacátá minuta a prohrávali jsme 3:0. Po změně stran a změnách v sestavě se hra a herní projev našeho týmu zcela změnil, lépe jsme se pohybovali, byli aktivní v nabídce do kombinace, zpřesnili jsme hru, kombinační hrou se dostávali do šancí a v 56.minutě se dotáhli na rozdíl jedné branky, ačkoli jsme si vytvořili další slibné příležitosti, utkání se nám nepovedlo dotáhnout alespoň ke smíru a velmi dobrém výkonu ve druhém poločase prohráili 5:4."

Brno U15 - Teplice U15 3:1 (2:0)
Branka Teplic:
Ondrášek.
Hodnocení Luboše Kořínka: "Musíme naše hráče pochválit za velmi bojovný výkon, kdy některé inviduální chyby nahrazovali obrovskou vůlí a snahou o co nejlepší výsledek do poslední minuty."

Brno U14 - Teplice U14 1:1 (1:1)
23.Zeman.
Hodnocení Martina Nováka: "V tomto utkání se neprojevila předzápasová prognóza z nakumulované únavy náročného programu předešlých dní. Mužstvo si pohlídalo vstup do zápasu, hráli jsme aktivně směrem dopředu, byli lépe kombinujícím týmem a vytvořili si více šancí, ve 23.minutě jsme se po akci France ujali přesně zakončujícím Zemanem vedení. K naší smůle nám vedení dlouho nevydrželo ,kdy po zaváhání brankáře Blažka, kterému malá domů přeskočila nohu a skončila v naší síti, v dalším průběhu utkání se již stav nezměnil, ve druhém poločase jsme pozměnili sestavu,to se projevilo v herním projevu, hrálo se spíše bojovně než přesně. Chyběla rozvaha v jednotlivých herních situací, které byly často zbrklé, projevovala se technická zaostalost v herních činnostech jednotlivců, přesto po některých akcích jsme mohli jít do vedení a zvrátit misky vah na svou stranu."

Oba trenéři však byli i přes kolísavé výsledky s herním soustředěním spokojeni: "Celkově chci velice poděkovat vedení klubu a mládežnickému úseku za umožnění a zorganizování tohoto herního soustředění na Moravě a Slovensku, kdy jsme se během čtyř dnů mohli utkat s týmy, se kterými nemáme možnost se jindy potkat a hlavně nabrat zkušenosti pro naše hráče. V plné nahotě se ukázaly naše nedostatky na které se musíme zaměřit, ale i to s čím můžeme být u našich hráčů spokojeni. Příležitost dostal v každém zápase celý kádr a hlavně s herním projevem i přes některé porážky můžeme být spokojeni," sdělil Luboš Kořínek. Kouč týmu U14 Martin Novák souhlasil:"Týmu musím vyslovit slova chvály za předvedená vystoupení a dobrou reprezentaci FK Teplice, v závěru je nutno poděkovat personálu penzionu Lapač, který nám připravil skvělou prací vynikající podmínky a mohli jsme se cítit jako doma."