WU13: FK Teplice - AC Sparta Praha 2:7 (2:3)

Po skoro 5 měsících se na domácí půdě ukázaly svým fanouškům mladší žákyně. Na umělé trávě v Srbicích hostily žákyně Sparty Praha, kterým podlehly 2:7.

Od posledního domácího utkání se Slavií Praha z listopadu se mladší žákyně na domácí půdě neukázaly. Až druhé jarní mistrovské utkání nám dalo šanci předvést domácím fanouškům, co vše jsme dokázali přes zimu natrénovat. Kdo jiný by to mohl lépe prověřit než pražská Sparta. Pražanky se perou s Pardubicemi o první místo tabulky a společně s holkami z města perníků soutěži opanují. My jsme ale šli do utkání velice sebevědomí a posilnění posledními pozitivními výkony a výsledky.

Za lehce mrazivého větru začalo utkání, které nabídlo spoustu hezkých akcí a mnoho branek. Úvod duelu byl vyrovnaný. Čekalo se na první chybu, kterou jsme bohužel udělali my. Sparta se po naší nepřesné rozehrávce dostala do vedení už ve 4. minutě - 0:1. Ne však na dlouho. Po rychlé kombinaci se dostala do úniku Smolová a vyrovnala - 1:1. Divoký začátek pokračoval. Obě mužstva si nic nedarovala zadarmo a tempo bylo vysoké. Po naší promarněné šanci jsme to byli opět my, kdo lovil míč z vlastní sítě. Sparta se ve 13. minutě vrátila do vedení - 1:2. Scénář z předchozích minut se však opakoval. Po vybojovaném míči na polovině soupeře se nejlépe zorientovala Smolová a v 17. minutě byl stav znovu rovnovážný - 2:2. Nasazení nepolevovalo. Spartu jsme dokázali dostat pod tlak a do velkých problémů v jejich rozehrávce. Nechybělo mnoho a skóre jsme otočili. Naneštěstí Sparta potřetí v utkání dokázala potrestat naší špatnou rozehrávku a ve 22. minutě pomyslné misky vah naklonila znovu více na její stranu - 2:3. Vyrovnaný první poločas skončil za tohoto stavu a drama mohlo pokračovat v poločase druhém. Jako by naše holky ještě zůstaly v kabině a Sparta v prvních 15 minutách druhé poloviny utkání třemi slepenými brankami rozhodla - 2:6. Hosté tak další drama nepřipustili. Až za tohoto rozhodnutého skóre jsme se vrátili ke hře z prvního poločasu. Dokázali jsme si vytvořit několik slibných situací, ale vstřelit branku dokázala už jen Sparta, když v 53. minutě pečetila na konečných 2:7. Bojovné utkání tak skončilo hořkou porážkou. Následující víkend je volno a v předposledním kole základní části zajíždíme v rámci 13. kola do Pardubic.

FK TEPLICE vs. AC Sparta Praha - 2:7 (2:3)
Branky: Smolová 2x
Sestava: Müllerová - Čápová, Henychová, Klášterková, Kratochvílová, Rosová, Saláková, Smolová, Toušková, Vaníčková a Vaňková

Komentář trenéra:

"Zápas se mi hrozně těžce hodnotí. Po prvním poločase jsme asi všichni cítili, že bychom mohli se Spartou klidně i bodovat. Proto je konečný výsledek menším zklamáním. Špatným začátkem druhého poločasu jsme bohužel utkání ztratili. Těch 15 minut jsme nechytli. Nedokázali jsme se vůbec dostat na polovinu soupeře, natož ohrozit jejich branku. Musíme ale také respektovat sílu soupeře. Sparta ukázala, že tolik bodů nemá jen tak náhodou a tři body si zasloužila. Na druhou stranu nemáme vůbec co holkám vytknout. Opět na hřišti nechaly vše a těžko jim něco vyčítat. Chyby k mládežnickému fotbalu patří, i ty fatální, po kterých se inkasuje. My jsme sice dnes dvě, tři branky soupeři darovali po špatné rozehrávce, jsem ale pevně přesvědčený o tom, že pokud bychom míč pouze bezhlavě nakopnuli, odevzdali soupeři a zbavili se tak zodpovědnosti při rozehrávce, byli bychom po celý zápas pod neustálým tlakem a těch branek bychom dostali víc. Navíc bychom se fotbalově nikam neposunuli. Školácké chyby jsou daní za styl fotbalu, který chceme holky učit. Musíme být trpěliví a podporovat je v tom, pokud chtějí řešit situaci fotbalově a ne jen odkopnutím míče do bezpečí."