WU13: FC Slovan Liberec - FK Teplice 2:4 (1:2)

Mladší žákyně otevřely jarní mistrosvkou část v Liberci, odkud si odvezly zasloužené 3 body po výhře 2:4.

Po čtyřech měsících přípravy na nás čekalo první mistrovské utkání v jarní části 1. ligy mladších žákyň. Ještě v úterý to však vypadalo, že nedáme dohromady ani 8 zdravých holek. Nakonec se situace alespoň trochu srovnala a do Liberce jsme odjeli velice odhodlaní. Po tuhé zimě se počasí v týdnu trochu umoudřilo a začalo více přát fotbalu. Bohužel se zima ještě nevzdala a naposledy se v tomto roce připomněla. Ideální čas jet na zápas pod Ještěd. Hlavní stadionu U Nisy nás tak přivítal teplotou -6 °C. Nutno dodat, že podmínky pro zápas byly perfektní a místní umělá tráva byla ve výborném stavu. Nic tak nebránilo tomu, abychom zúročili to, na čem jsme tak tvrdě pracovali.

Utkání začalo velice svižně. Holky od prvních minut domácí zatlačily a vytvářely si jednu šanci za druhou. V páté minutě dokázala přetavit tento tlak v první branku Kratochvílová, když po krásné kombinaci až do soupeřovic kuchyně otevřela skóre - 0:1. Naneštěstí to byla jediná akce, z které jsme skórovali. Liberecké holky se tak dokázaly oklepat a takřka z první akce dorovnaly - 1:1. Zápas se vyrovnal a k vidění byl velice bojovný duel s šancemi na obou stranách. Čekalo se, kdo se ujme vedení v utkání. Zásadně proti byly obě brankářky. Müllerová v naší bráně doslova čarovala. Několika skvělými zákroky nám dala šanci získat poločas na naší stranu. Po nakrátko rozehraném rohovém kopu jsme opět uklízeli míč do prázdné branky. Po pěkném ťukecu otevřela svůj vlastní střelecký účet tento den Smolová - 1:2. Za tohoto stavu se odcházelo do kabin. Začátek druhého dějství nás nezastihl v úplně dobrém rozpoložení a čelili jsme velkému tlaku od soupeře. Opět se několikrát zaskvěla Müllerová v naší bráně. Přesto ve 40. minutě nestačila na tečovou střelu a domácí nás opět doskočili - 2:2. Utkání hodně znervóznělo a příliš pohledného fotbalu v těchto momentech k vidění nebylo. Mnoho ztrát ve středu pole a zbytečně odkopnutých míčů nás stálo spoustu sil. Stadion U Nisy se tak pomalu chystal na dělbu bodů. Pět minut před koncem jsme však udeřili. Kláštěrková dokázala vybojovat míč blízko soupeřovi branky, předat ho Smolové a ta už věděla, co s ním - 2:3. Liberecká děvčata se pokusila o poslední vzdor, a však na ten už neměla sílu. Dlouhé nakopávané míče žlutomodré holky celkem bez problémů sbíraly. Když pak ve 49. minutě po levé straně utekla Smolová a na dvakrát překonala domácí brankářku, bylo hotovo - 2:4. Čistým hattrickem zajistila 3 body pro naše barvy a prodloužila naší neporazitelnost již na 3 utkání. Sečteno podtrženo i se třemi body od starších žákyň, které také dokázaly zvítězit, jel teplický autobus zpět domů o 6 bodů těžší! Příští víkend budeme muset uhájit naší neporazitelnost na domácí půdě proti pražské Spartě, které nedáme nic zadarmo. Přijďte podpořit naše děvčata!

FC SLOVAN LIBEREC vs. FK TEPLICE - 2:4 (1:2)
Branky: Smolová 3x, Kratochvílová
Sestava: Müllerová - Čápová, Forstová, Henychová, Klášterková, Kratochvílová, Müllerová, Rosová, Saláková, Sedláková, Smolová, Vaňková a Vyčichlová