V sobotu zajíždíme na hřiště Olomouce

Jak Olomouc, tak i Teplice se v úterý rozloučily předčasně s domácí pohárovou soutěží MOL Cupem. V sobotu se oba týmy utkají ve 12. kole HET ligy, ve které se jim zatím daří, hlavně Hanáci se po návratu do nejvyšší soutěže prezentují výbornou kopanou, která přináší body. Aktuálně jich má 22 a jen vinou horšího skóre je v tabulce třetí. Žlutomodrým patří osmá příčka za 16 bodů. Na Andrově stadionu se startuje v 17 hodin.

Tepličtí po nepřesvědčivém ligovém výkonu proti Karviné (1:0) a pohárové blamáži s Hradcem Králové (2:3) řešili v kabině svou hru. „Nemůžeme pořád chodit kolem horké kaše. Dostáváme hodně gólů po individuálních chybách. Musíme udělat vše proto, aby se to změnilo,“ ví pravý bek Tomáš Vondrášek. „Ty individuální chyby nás sráží od začátku sezony. Musíme víc přidat v osobních soubojích a v agresivitě,“ přidává záložník Daniel Trubač.

Hanáků oba dva tepličtí fotbalisté vysekli poklonu. „Olomouc je ve formě. Pár zápasů jsem viděl, hraje dobře,“ chválí Sigmu Vondrášek. „Chce hrát kombinačně po zemi, chce hrát fotbal,“ zdvihá palec nahoru i Trubač.

Jedním dechem ale dodává, že „každý zápas je jiný. Pojedeme na Hanou udělat tři body. Hra Sigmy by nám mohla svědčit,“ myslí si Trubač. „Hlavně nesmíme mít v hlavách pohár, to bychom také mohli dostat příděl, který tam pravidelně dostáváme,“ naráží Vondrášek na špatnou bilanci Sklářů při výjezdech do překrásného města Olomouc.

A jak je na tom po pohárovém zaváhání Sigma? „Je to za námi, bohužel jsme vypadli a musíme se maximálně soustředit na ligu. Hlavně nesmíme házet vinu jeden na druhého. Každý musí začít sám u sebe, jsme jeden tým. A doteď nám to vždycky šlo. Výsledky máme v lize dobré, takže když tak budeme hrát pořád, tak to znovu přijde. Když tam bude agresivita, nabídka, to všechno, co tam má být, tak se udržíme tam, kde jsme,“ věští útočník Olomouce Tomáš Chorý.

Jak zápas zklamaných z poháru dopadne? Držte v sobotu od 17 hodin Teplicím palce! S týmem již začal trénovat Martin Fillo, který chyběl proti Karviné i proti Hradci Králové. Po rekonvalescenci už trénuje i Jakub Hora, ten ale na podzim do zápasů s největší pravděpodobností ještě nezasáhne.