V sobotu zajíždíme na Slovácko

Už jen čtyři zápasy zbývají do konce ligového ročníku 2017/2018. Předposlední venkovní duel sehrají Teplice na krásném stadiónu v Uherském Hradišti, kde má sídlo klub 1. FC Slovácko. V sobotu od 17 hodin půjde domácím o záchranu, Tepličtí ale chtějí napravit domácí porážku s Olomoucí a v Uherském Hradišti vyhrát.

Parta trenéra Michala Korduleho v posledním kole na rozdíl od Severočechů bodovala, v pražském Edenu vyválčila se Slavií cenný bod za remízu 0:0. Záchranu ale Slovácko nemá vůbec jisté, vždyť na předposlední Ostravu má náskok pouhých tří bodů. Společně se Spartou je Slovácko remízovým králem, nerozhodně hrálo už desetkrát. Aktuálně 443 minut neinkasovalo, velký podíl na tom má brankář Milan Heča a velmi dobře pracující obrana. V útoku je nejproduktivnější osmigólový Tomáš Zajíc. Proti Teplicím bude domácímu týmu chybět vykartovaný kapitán Vlastimil Daníček.

Skláři mohou do útoku již instalovat Davida Vaněčka, který musel kvůli červené kartě vynechat domácí zápas s Olomoucí. V jaké kondici, psychické i fyzické, se před sobotním zápasem nacházejí? „Co se fyzičky týče, tak vzhledem k tomu, že poctivě pracují, tak jsou v dobré kondici. Podle statistik byli v posledních čtyřech zápasech dominantní ve sprintu. Co se psychiky týče, tak samozřejmě mrzí každá ztráta, ale není důvod vytvářet tlak. Uděláme na Slovácku maximum pro to, abychom tam uhráli maximum bodů,“ vzal si slovo kondiční kouč FK Teplice Antonín Čepek.

Být co nejvíce úspěšný chce i záložník Jan Rezek. „Vzhledem k tomu, že Slovácko není zachráněné, nás čeká těžký zápas. O tom, jak se hraje proti celkům, které bojují o život, jsme se přesvědčili v Karviné. Chceme ale odčinit prohru se Sigmou.“

Zápas 1. FC Slovácko – FK Teplice začíná v Uherském Hradišti v sobotních 17 hodin.