V sobotu přijede na Stínadla Karviná

Týden poté, co se tepličtí fotbalisté dostali díky výhře ve Zlíně na pátou příčku, přivítají na svém krásném stadionu, který od podzimu nese oficiální název AGC Aréna Na Stínadlech, prvoligového nováčka z Karviné. „Skláři“ tak zahájí blok domácích zápasů, po Karviné totiž dorazí do lázeňského města Slovácko. „Říká se, že hrát dva domácí zápasy po sobě bude těžké, uděláme ale vše proto, abychom je zvládli a získali co nejvíc bodů,“ slibuje fanouškům pravý bek žlutomodrých Tomáš Vondrášek.

Karviná zažila povedený podzim a také jarní start nebyl vůbec špatný. Nyní ale čtyři zápasy v řadě prohrála. Není to příjemné, všichni chceme vyhrávat kvůli sobě a hlavně skvělým fandům. Teď se nám nedaří, zbývá ale ještě šest zápasů do konce a potřebujeme co nejrychleji bodovat. Musíme se zvednout, neudělat další ostudu a nepokazit si renomé, které jsme si pracně budovali od začátku sezóny,“ uvědomuje si štítový záložník Severomoravanů Jan Šisler. „Hrajou poctivý fotbal, myslím, že od něho neupustí a dál se budou snažit hrát to, co je zdobilo, než začali ztrácet. Co se týče jednotlivců, tak mají kvalitní kádr. Čekám proto těžký zápas,“ vyhlíží Vondáršek sobotního soupeře.

V podzimním vzájemném duelu Tepličtí vyhráli v Karviné 4:1, když jim vyšlo téměř vše, na co sáhli. „Takový zápas, jaký jsme tam odehráli, se přihodí jednou za sezónu, možná jednou za pět let,“ nečeká „Vondy“ podobný „easy game“.

Do Karviné v zimě ze Stínadel odešel na hostování Patrik Dressler. „Neumím si vysvětlit, co teď s námi je. V prvních jarních kolech jsme jasně ukázali, že můžeme hrát opravdu s každým. Teď ty poslední výsledky nejsou vůbec dobré a můžeme si za to sami hlavně tím, že necháváme body soupeřům pod námi a ti se k nám začínají přibližovat. Věřím ale, že se co nejdřív vrátíme na bodovou vlnu a dohrajeme sezónu v pohodě,“ říká o situaci svého nového týmu. Proti Teplicím ale kvůli tomu, že na Moravu šel hostovat, nenastoupí. Může tak alespoň poradit trenérovi Karviné Josefu Weberovi. „Když bude trenér chtít, určitě se mu pokusím poradit. Výsledky Teplic mě vůbec nepřekvapují. Tým zůstal převážně pohromadě a jde to vidět,“ říká na adresu žlutomodrých.

A s jakou pojede Karviná do Teplic podle Jana Šislera? Nebylo by pro ni hrát doma s papírově snazším soupeřem? „V momentální situaci se nemůžeme vůbec ohlížet na to, kde a s kým hrajeme. Po blamáži tady v Příbrami musíme následující zápas opravdu odmakat a bodovat.“

„Myslím si, že máme svoji kvalitu. Hrajeme doma, čeká se od nás výhra. Měli bysme to zvládnout,“ tvrdí útočník Teplic Marek Červenka. „V kabině panuje pohoda, vyhrává se. Když budeme tvrdě makat a hrát, jak hrajeme, tak to půjde,“ přidává. „Už se bavíme o Evropě, začíná to být čím dál víc reálnější,“ přiznává, že v kabině Severočechů je cílem dobýt příčky, které budou po skončení sezóny znamenat účast v předkole Evropské ligy. „Chceme se do něj dostat!“ říká Červenka.

Zápas 25. kola ePojisteni.cz ligy FK Teplice – MFK Karviná se bude hrát v sobotu od 17 hodin. Pro fanoušky opět bude připraveno 1000 tleskadel, které budou rozdávány na vchodech D a E.