V sobotu nastoupíme v Ďolíčku proti Bohemians 1905

Velmi těžký zápas čeká po reprezentační pauze na teplické hochy. 14. kolo je přivede na stadion pražských Bohemians, kteří aktuálně okupují šesté místo prvoligové tabulky. Naposledy „klokani“ překvapili v Edenu, kde obrali o dva body Slavii (1:1). Teplice naopak zklamaly, doma nečekaně ztratily s Hradcem Králové (0:1).

„Budeme chtít vyloupit Ďolíček!“ slibuje stoper Michal Lüftner. „Musíme! Tabulka je našlapaná, od čtrnáctého místa nás dělí tři body, musíme dělat body!“ přidává se jeho spoluhráč Jakub Hora.

„Skláři“ chtějí napravit domácí zaváhání s Hradcem Králové, která všichni ještě mají v živé paměti. „Je nám ta porážka pořád líto. Mohli jsme odskočit, ale takhle jsme zpátky ve středu tabulky. Na Bohemce musíme zkrátka zabrat,“ ví Lüftner.

Teplice ale v Praze u Botiče zvítězily naposledy na jaře 2008, od té doby si z Ďolíčku vozily jen remízy a porážky. „Bohemka je nepříjemná. Hrajeme u ní, přijde zase dost lidí, navíc se jí teď daří. Určitě to bude těžký zápas,“ odhaduje Hora. „Tam je taková specifické prostředí, domácí poženou diváci. Ale myslím si, že se nám před plným stadionem bude hrát dobře, vždy je lepší hrát před skvělou atmosférou,“ nebojí se Lüftner zelenobílého pekla.

Vršovičtí jsou pověstní svou typickou agresivní hrou, podle Hory, který v sezoně 2013/2014 v Ďolíčku působil, k ní přidali v této sezoně i fotbalovost. „To za mě tolik nebylo, i když jsme se snažili, spíš to bylo o té bojovnosti. Teď mají bojovnost i fotbal. Ale agresivita přetrvává, lidi je nenechají vypustit jeden jediný souboj, fandí od první do devadesáté minuty.“
Michael Lüftner je před sobotním duelem optimistou. „Věřím, že náš trenér přichystá super taktiku a budeme bojovat, i když je Bohemka doma dvakrát tak silnější než venku.“

Zápas Bohemians Praha 1905 – FK Teplice začíná v sobotu v 15 hodin! Přijeďte do Ďolíčku fandit i vy! „Pro zisk bodů uděláme maximum. Doufám, že nás přijede podpořit co nejvíc lidí. Budeme je hodně potřebovat!“ vzkazuje Lüftner.