V sobotu na Stínadla přijíždí jihlavská Vysočina

Po dvou týdnech se v severočeském lázeňském městě opět půjde na ligu, divákům bude servírováno menu v podobě duelu FK Teplice – FK Vysočina Jihlava, které spadá do 19. kola ePojisteni.cz ligy.

Jak na jaře píchá jihlavský ježek? V minulém kole udělal tři díry do hradeckých „votroků“, zdá se být tedy na záchranu nejvyšší soutěže připravený jak se sluší a patří. Nyní mu ale v cestě stojí nažhavené Teplice, které touží po prvním jarním vítězství. Družina trenéra Michala Bílka, bývalého vynikajícího hráče, který byl u teplického stříbra v sezóně 1998/1999, přijede na Stínadla už v sobotu, výkop je naplánovaný na 15. hodinu.

Žlutomodří mají za sebou dvě jarní remízy – nejprve doma plichtili 1:1 s Brnem, poté stejný výsledek zaznamenali i na stadionu Mladé Boleslavi. „S Brnem jsme určitě chtěli vyhrát, bodík byl nakonec málo, z Mladé Boleslavi bod naopak bereme. Už je ale čas, abychom bodovali naplno. Už musíme začít doma vyhrávat!“ velí kapitán Admir Ljevaković. „Potvrdilo se, že v těch prvních jarních zápasech je to hodně bojovný, málo fotbalu. Bylo by dobrý, kdybychom vyhráli, uklidnili se a předváděli fotbal na lepší úrovni,“ myslí si Tomáš Kučera.

Právě on má k Jihlavě silné vazby, po příchodu z Havlíčkova Brodu byl totiž v klubu z Vysočiny fotbalově vychovávaný. „Zažil jsem tam dlouhé roky, vzpomínám jedině v dobrém, vypracoval jsem se tam do dospělého fotbalu, Jihlavu mám pořád rád. Už to ale pro mě nebude nijak speciální zápas, už jsem proti Jihlavě hrál v dresu jiného klubu,“ tvrdí Kučera.

S čím Vysočina do Teplic přijede? Podle Ljevakoviće se nebude hrnout dopředu. „Ještě je do konce hodně kol, aby hru museli otvírat. Myslím si, že by byli spokojeni i s bodem.“

Po domácím vítězství nad Hradcem Králové (3:1) je nyní Jihlava na první příčce, která zaručuje záchranu. „Dosáhli jsme velmi cenného vítězství, protože jsme hráli se soupeřem, který bude velmi pravděpodobně, stejně jako my, do konce sezóny bojovat o záchranu nejvyšší soutěže,“ cenil si trenér Michal Bílek skalpu „votroků“. Dvě jihlavské branky zaznamenal lotyšský útočník Davis Ikaunieks. Co na jeho adresu Bílek poznamenal? „Davis na podzim některé duely odehrál na hrotu a jiné z lajny. Vnímali jsme, že je v křídelním prostoru trochu utopený a více mu svědčí, když hraje z prostředka. Proti Hradci to potvrdil a podal velmi dobrý výkon, stejně jako zbytek týmu. Dvě šance proměnil, další příležitosti nezužitkoval.“

„Jihlava bude po Hradci, kterému dala úplně v klidu tři góly, v psychické pohodě. Musíme se na ni dobře připravit,“ vyhlíží Ljevaković utkání s Vysočinou.

Přijďte i vy povzbudit teplické borce do AGC Arény Na Stínadlech. V sobotu od 15 hodin budou potřebovat vaše hlasivky v důležitém souboji s celkem z drsného Horácka. Na podzim Teplice v Jihlavě vyhrály 2:0, góly dávali Ljevaković a Hora.