V sobotu jedeme na půdu Liberce

Po velmi působivém představení se Spartou, které se více než 10 tisícovkám fanoušků na Stínadlech líbilo, jedou Skláři v sobotu do Liberce, který na jaře patří mezi nejlepší mužstva HET ligy. Zápas 23. kola začne u Nisy v 18 hodin.

Liberec, to je velká síla. Góly za Slovan dává Matěj Pulkrab, právě on proto bude v sobotu pro žlutomodré jedním z největších nebezpečí. „Jsem rád, že mi to tam padá. Ale nepropadám nějaké euforii. Jdu zápas od zápasu. Na jaře nám to několikrát pomohlo k bodům, což je úžasné. Teď nás čekají Teplice a jde se na novo,“ nelítá liberecký kanonýr v oblacích.

Také Tepličtí jsou nohama na zemi, zvlášť když se jim na hřištích soupeřů zatím příliš nedaří. Na druhou stranu ale rozhodně neodjíždějí pod Ještěd s poraženeckou náladou. „Z venku jsme zatím přivezli málo bodů, chceme tu sérii konečně protrhnout,“ hlásí stoper Michal Jeřábek. „V Liberci to ale bude ještě těžší utkání, než jaké jsme hráli doma proti Spartě. Domácí jsou na vítězné vlně, jedou na evropské poháry,“ upozorňuje.

Podle Radima Nečase, asistenta hlavního trenéra Daniela Šmejkala, může být pro úspěch zlepšení ofenzivní fáze. „Chceme být maximálně odvážní, hlavně chceme dávat góly. Venku už se potřebujeme chytit.“

Proti Spartě podali fotbalisté Teplic velmi dobrý výkon, v útoku se dařilo Markovi Červenkovi. Zůstane proto sestava na Liberec podobná jako proti Letenským? „Bude záležet na zdravotním stavu. Ale proti Spartě opravdu předvedli hráči dobrý výkon, je potřeba na to navázat,“ tvrdí Nečas.

V sestavě ale určitě bude chybět kapitán Admir Ljevaković, který má stop na dva zápasy vinou osmé žluté karty.

Přijeďte fandit Sklářům pod Ještěd, Fanklub pořádá autobusový zájezd.