V sobotu je tu první domácí zápas, přijede Dukla!

Stínadla byla na konci května zahalena do smutku, Tepličtí právě prohráli s Duklou 0:1 a jejich kapitán Štěpán Vachoušek se loučil s žlutomodrým dresem. Po dvou měsících Pražané opět přijíždějí do Teplic a na Stínadlech všichni věří, že tentokrát se na Julisku vrátí s nepořízenou. První domácí zápas žlutomodrých je tu, duel druhého kola HET ligy FK Teplice – FK Dukla Praha začne v sobotní sedmnáctou hodinu.

Oba sobotní soupeři v úvodním kole prohráli, avšak způsob, jakým padli, byl diametrálně rozdílný. Skláři byli poražení 1:0 mistrovskou Slavií, rozhodla nesmyslná penalta sudího Orla za domnělou ruku Tomáše Vondráška. Na Altintopovu přesnou střelu neměl Grigar nárok, jeho spoluhráči poté nedokázali z několika šancí dát branku. Dukla už po první půli prohrávala v Plzni 0:4. Domácí se po obrátce šetřili na předkolo Ligy mistrů, výsledek už se nezměnil.

„Dukle budeme chtít vrátit poslední prohru. Navíc jsme první kolo prohráli, teď hrajeme dvakrát doma, tak víme, že musíme před vlastními diváky vyhrávat,“ říká stoper Michal Jeřábek, který na Julisce působil téměř deset let.

Pražané se dlouhá léta prezentují kombinačním fotbalem. Nezmění po vysoké porážce taktiku? „Já myslím, že ne. Oni takhle hráli, když byli pátí, ale i když byli třináctí,“ myslí si středopolař Teplic Tomáš Kučera.

Dukláci jeli z Plzně jako zpráskaní psi. „Jediný pozitivum bylo, že jsme nedostali desítku,“ procedil mezi zuby útočník Jan Holenda. Je jasné, že na Stínadlech bude se svými spoluhráči prahnout po úspěchu.

Jak na Duklu? Kde by mohla být její slabina? Třeba ve stoperské dvojici, která se teprve sehrává? „Jo, myslím, že to bude jejich největší slabina. Musíme tam posílat centr za centrem, aby si nemohli oddychnout,“ pokyvuje Jeřábek souhlasně hlavou.

„My měli hodnocení zápasu na Slavii. Řekli jsme si, že dopředu to bylo nějakým způsobem dobrý, jen jsme nedávali góly. Dozadu jsme měli nějaká okénka, o kterých jsme si řekli. Budeme se na nich snažit zapracovat a hlavně dávat góly,“ slibuje Kučera.

Přijďte i vy na první domácí zápas Teplic v nové sezóně! „Bylo by fajn, kdyby přišlo přes pět tisíc fanoušků,“ přeje si „Kůča“ pěknou návštěvu. Lístky jsou v předprodeji ve fanshopu na stadionu nebo v internetovém předprodeji za zvýhodněné ceny ZDE. Stále se ve fanshopu prodávají také permanentky na novou sezónu v cenách 1200 Kč pro muže, 300 Kč pro ženy, seniory, studenty a ZTP a 50 Kč pro děti.